fbpx

Sakarya’da Corona yeniden artışta

Sakarya'da Corona yeniden patladı.. Sakarya'da koronadan vefat edenlerin sayısı 88'e ulaştı. Bir ara günlük 3 civarında seyreden günlük vaka sayısı ise yeniden 15-20 rakamları arasında seyretmeye başladı.

CORONA’DAN VEFAT EDENLERİN YAŞ ORTALAMASI 73

Türkiye’de korona vakalarının ilk görüldüğü 11 Marttan bu yana korona vakalarının en yoğun olduğu illerden biri olan Sakarya’da korona virüs tanılı vefat sayısı 88’e ulaştı. Türkiye’de koronadan vefat edenlerin yaş ortalaması 63 iken Sakarya’da koronadan vefat edenlerin yaş ortalaması 10 yaş daha fazla yani 73 oldu. Sakarya’da vefat edenlerin tamamına yakınında 2 veya 3 kronik hastalık bulunurken, vaka sayısına göre vefat oranı da Türkiye ortalamasının altında kaldı.

KOORDİNELİ VE ÖZVERİLİ ÇALIŞMANIN ETKİSİ

Sakarya’da bu başarının elde edilmesinde korona virüs tedavisinin yapıldığı hastanelerdeki ekibin koordineli bir şekilde çalışması etkili oldu. Bunun yanında fiilasyon ekiplerinin sahada korona virüslü hastaların temaslı olduğu kişilerle ilgili yaptığı özverili çalışma virüsün yayılım hızını azalttı. Bir ara günlük yeni vaka sayısı 3’e kadar düşerken AVM’lerin açılması ve vaka sayısındaki düşüşle birlikte artan rehavet, yeni vaka sayılarının da çoğalmasına neden oldu.

BAYRAM ÖNCESİ ÜÇ GÜN VAKA SAYISINI ARTTIRIR

Geçen hafta içinde Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine korona şüphesiyle başvuran hasta sayısı artarken korona virüs testi pozitif çıkan sayıları da günlük 20’ye yaklaşmaya başladı. 4 günlük sokağa çıkma yasağının ardından bayram öncesi çarşıda ve AVM’lerde yaşanacak hareketlilikle bu sayının daha da artmasından endişe ediliyor. (t54.com.tr)

Etiketler

Yorum Yaz

Başa dön tuşu
Kapalı