fbpx

Ünlü İşadamı Koç’tan Bayram Mesajı

“Hayrennasi Enfa’hüm Linnas) İnsanların hayırlısı İnsanlara faydası olandır.
Koç’un mesajı şöyle: “Cemaat anlayışı ümmet anlayışının önüne geçtiği anda inançlarda bozulmalar başlar. Aynen milliyetçilik duygularının dini duyguların önüne geçtiğinde anlayışlarda bozulmaların olduğu gibi. İnsanlığı birleştirecek ve kaynaştıracak olan çimento dindir. Yaradan, yarattığı varlık olan insanı en iyi bilen olduğu için, insanları cemaatte değil, milliyette değil, renkte değil, dinde kardeş(İnnemel Mü’minnüne İhvatün) ilan etmiştir. Ümmet anlayışını “Bütün mü’minler kardeştir.” (Hucurat 10) ilahi emriyle, ırk farklılıklarının sebebini “Birbirinizi tanımanız için sizi boylara ve kabilelere ayırdık.” (Hucurat 13) ayetiyle, renk farklılıklarının sebebini de “O’nun varlığının ve kudretinin delillerinden biri.” (Rum, 30/22) fermanıyla ilan etmiştir.
Yukarıda beyan buyurduğu ayeti Kerime ve Hadis-i Şeriflerde de görüldüğü gibi.. İnsanları en faydalısı insana faydası olandır.
Tüm İslam Âlemi’nin Mübarek Kurban Bayramı’nı en içten samimi dileklerim ile kutlar, Şehidlerimize ALLAHÜ TEALA’dan rahmet, Gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler, barış ve huzur dileriz.”Şeklinde konuştu.

Mustafa Hamdullah ERGİN
GEYVE GÜNDEM

Etiketler

Yorum Yaz

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı