BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ

Öğrencilerin Bedensel ve Zihinsel Gelişimleri

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Öğrencilerin Bedensel ve Zihinsel Gelişimleri
Avatar
Mehmet Müderrisoğlu( muderrisoglu@geyvegundem.com )
1.813 görüntülendi
19 Kasım 2016 - 9:56

15 Milyon öğrenci(Nüfusumuzun 5/1 i) yeni bir öğretim dönemine başladı.

Okul çağı döneminde, aileler öğrencilerin bedensel ve zihinsel gelişimleri için onlara sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırmak ve doğru besin takviyeleri ile destek olmak durumundadır.

Yapılan çalışmalarda yetersiz ve dengesiz beslenen öğrencilerin, dikkat sürelerinin kısaldığı, algılamalarının azaldığı, öğrenmede güçlük yaşadıkları, davranış bozuklukları çektikleri ve okul başarılarının düşük olduğu ortaya konmuştur.

Süt grubunda yer alan süt, yoğurt, peynir, et grubunda yer alan et, tavuk, yumurta, kuru baklagiller sebze meyve grubu ve tahıl grubuna giren ekmek, bulgur, pirinç gibi besinlerin her öğünde yeteri miktarda tüketilmesi önemlidir.

Gün boyu fiziksel ve zihinsel performansın en üst düzeyde tutulabilmesi için, vücut tarafından üretilmeyen, mutlaka dışarıdan alınması gereken omega3 ürünleri, multi vitaminler, probiyotikler, balık yağları ve hastalılara karşı bağışıklık sistemini kuvvetlendirecek besin destek ürünleri için en yakın sağlık danışmanınız eczacınıza başvurabilirsiniz.

Ecz. F. Mehmet MÜDERRİSOĞLU

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ

Bu sitedeki hiçbir yazı sosyal veya toplumsal bir mesaj veya dayatma içermez içerikte kesinlikle sansür yoktur. Sayfamızda yayınlanan her yazı tamamen yazarının kişisel, özgür görüşü, samimi duygu ve düşünceleridir. Sitemiz, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı, herhangi bir ortamda basılması ve haberlerin yayınlanması yasaktır. PiTasarim.org