fbpx

Geyve M.E. Müdürü Mehmet Doğan’dan Kadir Gecesi ve 19 Mayıs Mesajı

KADİR GECESİ MESAJI:

Hayatımıza sayısız güzellikler katan rahmet, bereket ve arınma mevsimi Ramazan ayına veda edeceğimiz şu günlerde, bin aydan daha hayırlı olan, Kadir Gecesi’ne kavuşmanın sevinci içerisindeyiz.

Mükâfatların sınırsız olarak verildiği, kalplerin, duygu ve davranışların her türlü kötülükten arındığı bu mübarek gecede, ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının sona ermesi ve hastalarımızın bir an evvel şifa bulması en büyük arzumuzdur.

Bu anlamlı gecenin, aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini diliyor, başta ülkemiz olmak üzere, tüm İslam aleminin Kadir Gecesini tebrik ediyorum.

19 MAYIS MESAJI:

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ilk adımlarından olan, İstiklal mücadelesini başlatan ve Türk milletinin bağımsızlık tutkusunun, vatan aşkının, hür ve müstakil yaşama kararlılığının sembolü olan 19 MAYIS ATATÜRK´Ü ANMA, GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI’nın 101. yılına ulaşmanın heyecan ve coşkusunu yaşıyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkması ile başlayan Milli Mücadele’de düşmana karşı açılan bayrak, geleceğimizin temelini oluşturmuştur. 19 Mayıs 1919 tarihi, Türk Milletinin başka devletlere asla boyun eğmeyeceğinin ve her zaman bağımsızlık uğruna mücadele edeceğinin bütün dünyaya ilan edildiği önemli bir gündür.

Bu anlamlı günü Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK gençlerimize bayram olarak armağan etmiştir. Çünkü gençlerimiz ülkemizin geleceğidir. Onların milli, manevi ve insani değerlere sahip olarak yetiştirilmesi, ülkemizin geleceği açısından çok önemlidir. Türkiye Cumhuriyeti; vatanı, milleti ve güçlü Türkiye’yi koruma ve devam ettirme ruhunu asla kaybetmeyecek olan Türk gençliğinin, üstün gayret ve başarıları ile sonsuza kadar var olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs ATATÜRK´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, ebediyete intikal eden başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, fedakâr gazi ve aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.

Mehmet DOĞAN |Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürü

Etiketler

Yorum Yaz

Başa dön tuşu
Kapalı