fbpx

FETÖ 4 İçimizdeki İrlandalılar

“Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor.. Bir hilâl uğruna Ya Rabb ne güneşler batıyor…”

Cesur Türk insanı, kadınıyla, erkeğiyle; genciyle, yaşlısıyla, canından vazgeçti ama vatanından, aydınlık, özgür yarınlarından vazgeçmedi. ” Vatan sağ olsun!” dedi ve canını siper etti. İmanı ve cesareti kalkan oldu, siper oldu, vatanımıza kötü gözle bakanlara. Hakkını helal et ey şehitlerim Mehmet Akif’in deyimiyle Gök kubbeyi getirsek rida namıyla bir şey yaptık diyemeyiz hatırana. Hakkınızı helal edin 15 Temmuz şehitleri, gazileri!

HESAP EDEMEDİLER:

Bu millet, 1960 ihtilalini,1980 örtülü muhtırasını hiçbir zaman unutmadı.

Şimdi de 15 Temmuz’u asla unutmayacak.

Bu millete ahmak diyenler asıl ahmağın kendileri olduğunu anlamadılar.

Darbe çantada keklikti, onlara göre devlet ele geçirilecek, istediklerini yapacaklardı. Türkiye’nin Humeynisi’nin kalacağı saraylar çoktan hazırlamıştı. Amerika’dan uçakla inecek adına kurbanlar kesilecekti. Ama hesap edemedikleri bu milletin karakteri idi. Darbeye davet ettikleri yiğitlerin ana-babaları günde beş vakit ‘’Allah bu millete zeval vermesin’’ diye dua eden insanlardı. Düşmanlar bunu anlayamaz hele hainler bunu hiç anlayamazlar, anlasalardı böyle hareketlere kalkışmaz Amerika’nın maşası olmazlardı. Bu millet ağzı dualı gözü kara destanlar yazmış medeniyetler kurmuş bir millettir.

VE BELKİ DE EN ÖNEMLİSİ:

Bu milletin darbelerden korkmayan, cesur yürek, ümmetin adamı, adam gibi adam başkomutanı vardı. Darbe gecesi sizi yunan adalarına götürebilirim diyen pilota benim ne işim var Yunan adalarında beni İstanbul’a götür diyerek tersleyen gözü kara göğsü iman dolu reisi vardı. Herkesin ne oluyor diye şaşkın şaşkın beklediği bir anda milletini meydanlara çağıran, demokrasi için sokakları doldurtan milletin adamı Recep Tayyip ERDOĞAN’ı vardı.

15 Temmuz Türk milletini Ergenekon’a hapsetme hareketine karşı Ergenekon’dan çıkış, hakkın ve milletin doğrularının yanında olma, darbelerin ve haksızlıkların karşısında durma hareketidir, bir halk devrimi darbeleri ve darbecileri devirme hareketidir.15Temmuz tek dişi kalmış canavara hak ettiği cezayı verme, milletimize gem vurmaya çalışan, ülkemizi bölmeye parçalamaya uğraşan dış odakların yerli işbirlikçilerine karşı verilen karşı devrim, halkımızın dedelerinin şanlı torunları olduklarını dosta düşmana gösterdiği diriliş, yeniden doğuş hareketidir, tarihtir, tarihi yeniden yazan tarihtir,  tarihin öznesidir, Türklerin kendi kaderlerini kendilerinin yazacağını başkalarının yazmasına müsaade etmeyeceklerini bütün dünyaya ilan ettikleri adeta sivil savunma hareketi, mandacılara verilen vatanseverlik dersidir. 15Temmuz halkımızın sevdiği inandığı liderle bir bütün olması, günlerce liderinin emri doğrultusunda meydanı ve sokağı terk etmeme sokağını pisliklerden temizleme hareketidir, zulme haksızlığa karşı sivil bir baş kaldırı,  mazlumları elini tutma gerektiğinde vatan uğruna canını verme, kolunu kaybetme, tankın altına yatma hareketidir. Milletin azim ve kararlılığının tankları durdurduğunu tüfekleri işlemez hale getirdiğini bir daha dünyaya gösterme hareketidir. Milletin tek bir hedefte birleşmesi, liderine sahip çıkması, demokrasiyi içselleştirmesi değerlerini koruma refleksidir. Kurtuluş savaşı nasıl dünyanın mazlum sömürülen halklarına örnek olmuşsa 15 Temmuz da darbeye maruz kalan milletlere örnek olma hareketidir, azmin karalılığın vatana sahip çıkma inancının tanklara ve silahlara galip geldiğini gösterme hareketidir.  Zulmü ve zalimi taşlama halkın ve mazlumların yanında yer almadır. 15 Temmuz bir liderin sokaklara çıkacak, meydanları boş bırakmayacak kim var dediğinde milyonlarca insanın aynı ağızdan ben varım dediği, meydanları doldurduğu,   sokakları darbecilere dar ettiği millet hareketi, sivil inkılâp ve halk hareketidir, sen ben yok biz varız anlayışının ete kemiğe bürünmesi, sözle eylemin kucaklaşması, darbesavar kardeşliğinin en yüksek seviyeye çıkmasıdır. ,Ölümü öldürenler şehit olurken görevini  yerine getirmenin hazzını yaşayanların yüzlerinde cennete kavuştukları gülümseme bir kutlu yürüyüştür. Türkiye Destanı olarak 15 Temmuz, milli birlik ve beraberliğin can ve mal pahasına birlikte olmanın, yardımlaşmanın ve dayanışmanın savaş şartlarında bütün dünyaya gösterildiği bir tarihtir. Bütün dünya toplumlarına ve devletlerine ders veren bir direniş hareketidir. 15 Temmuz, bir işgal girişimine karşı doğrudan milletin çıplak eliyle silahları erittiği, tankları ezdiği bir tarihtir.

Tankların insanları ezdiği bir gün olarak anlatılması yanlıştır, provokasyondur.  Aksine 15 Temmuz’da Türk vatandaşı işgalci envantere geçirilmiş tankları ezmiştir. Çıplak elle göğsünü gererek  ağır silahlara karşı verilen mücadelenin, korkusuz ve amansız örneklerini barındıran Türkiye Tarihi’nin en büyük dönemeçlerinden biri olarak milletin mükemmel ve muhteşem bir direnişle muazzam bir güçle vatanını, devletini  ve demokrasiyi koruduğu bir gündür.15 temmuz vurulduk ey halkım ama vatan sağ olsun denildiği gündür.

Not: Devam edecek..
Erol ERDEM

 

 

Etiketler

Yorum Yaz

Başa dön tuşu
Kapalı