fbpx

İsmail ÜNSAL Yazdı: “Hırsızlık Arttı”

Bu yıl sezon başında, Safibey Mahallesinde sulama motorları çalındı. Mahalle sakinleri isyanda. Her yıl bir köyün motor yada sulama teşkilatı çalınıyor. Geçen yıl komşumun dizgara, pulluk, çapa ile beraber kullandığımız elektrik dinamosu çalındı zarar, 30 bin TL.

Pamukova köylerinde üzüm ve ayva hırsızlığı had safhada.

Yine Hanlı Köy Mahallesinde de ceviz bahçesini korumaya çalışan vatandaşın elinden tüfeği alındı ve öldürüldü. Yola yakın bahçeler talan edilmekte olup, çiftçinin emeği alın teri çalınmaktadır. Dün akşam benim bahçeme ayı ve domuzdan sonra iki bacaklılar girmiş, 6 adet fidan kirazlarımı toplamış, kilo olarak fazla değil ama önemli olan çalınmış olması.

Geyve ve Pamukova da had safhada olan zirai hırsızlık için yetkililer hiç bir önlem almıyor. Bu hırsızlardan yakalanan var mı bilmiyorum, olsa onu da duyardık. Zirai arazilerin ana yola çıkan bölümlerine kamera sistemi yapılamaz mı? Yada devriye gezecek korucu sistemi tekrar tesis edilemez mı?

Bahçeden yapılan hırsızlıkların yasalar önünde cezası az, vatandaş hırsız ile karşı karşıya geldiğinde ister istemez fevri davranıyor, mal canın yongası, ben o kadar emek veriyorum diyor, haklılar.

Yasalar diyor ki bahçenin çitle cevir. Eğer herkes çit çekerse, çiftçilerin %90 i bahçesine gidemez. Yol sorunları çıkar.
Yetkililerden çözüm bekliyoruz.

Saygılarımla

İsmail ÜNSAL

Yorum Yaz

Başa dön tuşu