Hendek’te ölü sayı 6’ya yükseldi

Hendek'te ölü sayı 6'ya yükseldi.. Hendek'te yaşanan havai fişek faciası sonrasında aranan 3 kişiden 2'sinin cansız bedenine ulaşıldı. Böylelikle ölü sayısı 6'ya yükseldi.

Hendek,  Yukarı Çalıca mevkiindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada iki cansız bedene daha ulaşıldı ölü sayısı altı oldu. Kayıp bir kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

CAN KAYBI 6’YA YÜKSELDİ

Vali Çetin OKtay Kaldırım, “Arama çalışmalarında 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Hayatını kaybedenlerin sayısı 6’ya yükseldi. Kayıp 1 kişiyi arama çalışmaları sürüyor” dedi.

Vali Kaldırım sabah saatlerinde yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Büyük bir patlama yaşandığını belirten Kaldırım, “4 vatandaşımız vefat etti, dün ikisi defnedildi. Allah’tan rahmet ve başsağlığı diliyorum. 114 hastamızı taburcu ettik, 6 yaralı var, biri ağır, diğerleri iyi. Burada 6, İstanbul Kartal’da yanık ünitesinde de 2 olmak üzere 8 yaralımız var.” diye konuştu.

Vali Kaldırım, 3 kayıp kişiyi arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

“Vatandaşlarımız müsterih olsun.” diyen Kaldırım, konunun ciddi bir şekilde devletin ilgili birimleri, kurumları ve adli merciler tarafından soruşturulduğunu ve incelemelerin yapıldığının altını çizdi.

Kaldırım, fabrikanın denetimine ilişkin soru üzerine, “Denetim eksikliği yok, en son üçüncü ayda denetim yapıldı. İlgili birimlerimiz burada bütün denetimleri periyodik olarak ciddi şekilde yapıyor, buna devam edecekler. Herhangi bir kusur, ihmal varsa hem adli hem de idari soruşturmada zaten ortaya çıkacaktır ve gereği yapılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Başa dön tuşu