Geyvespor Başkanı Karacaoğlu’ndan stat çıkışı ” Gerekirse ligden çekiliriz…”

Geyvespor Başkanı Burak Karacaoğlu, Geyve stadında verdiği röportajda, " Yaptığım paylaşımı üstüne alınan alınsın. Burada maç oynayamayız. Gerekirse ligden çekiliriz " dedi.. İşte Geyvespor Başkanının çarpıcı açıklamaları.

GEYVESPOR BAŞKANI BURAK KARACAOĞLU’NDAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR;

Sakarya’nın Güney İlçelerinden yeşilliği, yetiştirdiği meyve ve sebzeler ile vitamin deposu olarak adlandırılan, ayva’nın başkenti Geyve stadının içler acısı hali geçtiğimiz hafta Geyvespor Başkanı Burak Karacaoğlu’nu Geyvespor sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar sonrası gündem olmuştu.

Geyvespor Başkanı Karacaoğlu, “Yarın maçlar oynanacak dense maç oynayacağımız stadımız yok

“Geyvespor Başkanı Burak Karacaoğlu TV264’ten İsmail Çetintaş’a Geyvespor stadında verdiği röportajda, Geyvespor’un maçlarını oynadığı Geyve stadının içler acısı halde olduğunu ifa de ederek, ” 50 bin nüfuslu İlçemizde 8 takımımız var. Biz Süper Amatörde oynuyoruz. Bu stada sahip çıkılmıyor. Alifuatpaşa stadı buradan da kötü halde. Stadın sorumluluğu İlçe Gençlik Spor Müdürlüğünde. Ama stadın telleri çalınmış, aydınlatmaları kırılmış, koltukları, duvarları, kapısı kırılmış bakımsız halde. Biz burada antrenman yapamıyoruz. Kimse çocuğunu buraya göndermez. Alt yapıda yüzlerce sporcumuz var, Geyvespor sadece futbolda değil diğer branşlarda da var. Pandemi dolayısı ile halı sahalar kapalı orada antrenman yapamıyoruz, burası zaten antrenman yapılacak gibi değil. Şuan sporcularımız antrenman yapamıyor. Yarın maçlar oynanacak dense maç oynayacağımız stadımız yok ” dedi.

Karacaoğlu, ” Geyvespor olarak ligden çekilebiliriz”

Geyvespor Başkanı Burak Karacaoğlu, stadın taşınmasını yeri gösterilen yeni stadın yapılmasını istediklerini ifade ederek, ” Yeni stadımız yapılıncaya kadar hiç olmazsa mevcut stat futbol oynana bilir hale getirilsin. Kendimiz için bir istemiyoruz. Bu şartlar böyle devam ederse Geyvespor olarak ligden çekilebiliriz ” dedi.

Karacaoğlu, “Biz şahsi bir şey istemiyoruz. Geyve’ye ve Geyvespor’a yakışır bir stat istiyoruz..”

Gitmedikleri kurum kalmadığını söyleyen Karacaoğlu,  ” Ya stadın bakımını yapsınlar yada yeni stat yapsınlar. Bu şartlarda burada futbol oynayamayız. Geçen gün buraya geldim stadın içler acısı halini görünce sosyal medyadan paylaşım yaptım. Üstüne alınan alınsın. Stadın sorumluluğu kimdeyse  sorumluluklarını yerine getirsin. Anahtarı istiyoruz stadın anahtarlarını vermiyorlar. Malzemelerimiz çalındı sorumluluk bizde değil diyorlar.  Biz şahsi bir şey istemiyoruz. Geyve’ye ve Geyvespor’a yakışır bir stat istiyoruz ” dedi.

Namık Cihan, “180 lira para için Geyvespor’u icraya verdiler. Herkes haklıda bu stat niye bu halde? “

Geyvespor eski yöneticilerinden ve Geyve’nin duayen gazetecilerinden Namık Cihan ise, kendi yönetimlerinde de rahmetli eski Geyvespor Başkanı Erdinç Tuna ile çok mücadeleler verdiklerini ifa de ederek, ” Stadımızın tribün koltuklarını Sakarya Atatürk Stadı yıkılırken oradan getirip monte ettirdik. Şu an o koltuklar kırılmış, sökülmüş, atılmış. Biz burada konuk takımı  ve yöneticilerini nasıl ağırlayacağız? Utanıyoruz. Seyirci tuvaletimiz yok, hakem ve soyunma odaları dışarıdan daha soğuk. Bizim yönetimimizde Geyvespor stadına astığımız teşekkür pankartlarından dolayı ilgili, kurum  180 lira para için Geyvespor’u icraya verdi. Yapacağız edeceğizle -, gelecek zamanlı fiilleri kullanarak bir yere varamayız. Bir insanın yaptıkları yapacaklarının teminatıdır.  Bize stat niye bu halde soruları yöneltiliyor. Bu soruya biz değil yönetim kademesinde oturanlar cevap verecek ” dedi.

Cihan, “Her şey herkes haklıda biz bugünleri niye yaşıyoruz. Herkes bir şeyler yaptı da bu stat niye böyle?”

Pinpon topu gibi orya buraya sorumluğu atmak ile sorunun çözülmeyeceğini ifade eden Cihan, ” Birisi taşın altına elini sokacak. Ben yapmadım veya ben yapacağım diyecek. Her şey herkes haklıda biz bugünleri niye yaşıyoruz. Herkes bir şeyler yaptı da bu stat niye böyle?  Buradan teller sökülürken, götürüp taşınırken, satılırken, duvarlar yıkılırken, tribünlerin koltukları sökülürken, aydınlatmalar kırılırken, neredeydiler. Stadın kapısının önünde kameralar var. 72 yıllık kulübüz. Bu sahada sadece Geyvespor oynamıyor 8 takım var. Yazık günah değil mi ? ” dedi.

Geyvespor da tüm bu yaşananlar sonrası 50 bin nüfuslu Geyve İlçesinin içler acısı haldeki stadının durumu ne olacak, yeni stadın yapımı ile ilgili ne gibi adımlar atılacak, İl ve İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü kendi sorumluluklarındaki mevcut stat ile ilgili hangi adımları atacak merak konusu.

Geyvelim.com – TV264

Yorum Yaz

Başa dön tuşu