fbpx

Geyve’nin 2 mahallesinde Corona riski arttı

Geyve'nin o köyünde ilk defa Corana riski görüldü. Ramazan Bayramı Geyve'ye yaramadı.. Geyve'nin 2 mahallesinde Corona riski arttı.. 2 hafta önce "Geyve'de risk azaldı" diye haber yapmıştık. Ramazan Bayramı sonrası sonrası Geyve'nin Gazisüleymanpaşa ve Güney mahallesinde risk artarken; Eşme mahallesinde ilk defa Corona virüs bulgusuna rastlandı..

Sağlık Bakanlığı yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında “Hayat Eve Sığar” uygulamasında risk haritası sokak sokak güncelledi.

Mahalle mahalle risk değerlendirmesi

2 hafta önce, “Sevindirici haber.. Geyve’de Corona risk noktası azaldı!” diye başlık atmıştık, ancak Ramazan Bayramında görüşmelerin olması ve kurallara uyulmaması neticesinde Geyve’de Corona risk haritası değişti.

GAZİSÜLEYMANPAŞA’DA RİSK ARTTI
Güncellenen yeni haritaya göre Geyve’nin en riskli mahallesi Gazisüleymanpaşa oldu. 2 hafta önce hemen hemen hiç risk olmayan Gazisüleymanpaşa mahallesinde bayram sonrası Corana vakalarında artış gözlemlendi. Özellikle Lise Sokak ve Dere Sokak’ta Corona vakaları risk seviyesinin geniş bir alanı kapladığı görülüyor. Lise Sokak’ta Barış Manço Parkı ve çevresi, Dere Sokak’ta ise eski Kız Sanat Okulu çevresinde yüksek risk olarak kayıtlara geçti.

CAMİKEBİR MAHALLESİ’NDE RİSK
Camikebir Mahallesi’nde Hacı Rıfat Camii ve çevresi, eskilerin Orta Mahalle olarak bildiği Tarla Sokak’ta yüksek risk görüldü. Ayrıca, Geyve Cumhuriyet Meydanı’na yakın meskenlerde Corona riski kayıtlara geçti.

TEPECİKLER MAHALLESİ
Güncellenen risk haritasına göre; Geyve’nin en kalabalık mahallesi Tepecikler’de risk bölgesi 2 haftaya göre seyrini aynı şekilde sürdürüyor. Tepeciklerde Konyalı Alibey Caddesi’nin SGK ilçe Müdürlüğü civarı ve İstanbul Caddesi Mehmet Akif Sokak’ta yüksek risk devam ediyor.

GÜNEY KÖYÜNDE İLK CORANA RİSKİ
Risk haritasına göre bugüne kadar hiç bulguya rastlanmayan Güney köyünde bayram sonrası yüksek Corana riski kaydedildi.

ALİFUATPAŞA’DA AZALDI
Bir önceki risk haritasına göre en iyi sonuç Alifuatpaşa mahallesinde elde edildi. Alifuatpaşa’da gözetim altında tutulan vakalar olsa da risk niteliğinde Corona vakasının olmaması sevindirdi.

EŞME’DE İLK KEZ
Geyve’nin en büyük köylerinden (mahalle) Eşme’de bugüne kadar hiç Corona vakası olmamıştı. Güncellenen haritaya göre Corana bulgusu kayıtlara geçti.

Geyve’nin diğer bölgelerinde Corona riskinin azaldığı, yer yer sona erdiği gözlemlendi.

Geyve.com

Yorum Yaz

Başa dön tuşu