Geyve’de kadın doktor şiddetine 16 saatte jet dava!

Geyve Devlet Hastanesi’nde dün gece nöbetçi doktora saldıran 28 yaşındaki F.B. bugün öğle saatlerinde adliyeye sevk edildi. Geyve Savcılığı o saldırgan hakkında Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı talimatıyla olaydan 16 saat sonra Asliye Ceza Mahkemesinde dava açtı.

Son aylarda sağlıkçılara yönelik şiddet haberlerin artarken, Sakarya’da bir ilk gerçekleşti.

Geyve İlçe Devlet Hastanesi’nde görevli bayan doktora saldıran şüpheli sabah sevk edildiği savcılıkta serbest bırakıldıktan sonra öğleden sonra da hakkında Asliye Ceza Mahkemesinde dava açıldı.

Alınan bilgilere göre Geyve Devlet Hastanesi’nde meydana gelen olayda 28 yaşındaki Furkan B.’nin hastaneye getirdiği 85 yaşındaki anneannesi kurtarılamayarak öldü.

Bu ölüm sonrasında hastane doktoru K.B. yaşlı kadının kızını ölüm haberini verince kadın fenalaştı ve bayıldı. Bunun üzerine oğlu F.K. nöbetçi doktora ‘İlgilensenize’  diye bağırarak üzerine yürüyüp eli ve omuzuna yumruk atarak darp etti.

Yaşanan olay sonrasında doktora şiddet uygulayan şüpheli gözaltına alındı.

Gece ifadesi alınan 28 yaşındaki şüpheli bugün sabah saatlerinde  ‘Kamu görevlisine karşı görevi nedeniyle kasten basit yaralama’ suçundan Geyve Adliyesi’ne sevk edildi.

Savcılıktaki ifadesi sonrasında serbest bırakılan şüpheli için Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı devreye girince jet iddianame hazırlandı.

Kamera görüntüleri, sağlık raporları gibi delillerin toplanması sonrasında doktora şiddet uygulayan şüpheli hakkında 16 saat sonra Geyve Asliye Ceza Mahkemesinde dava açıldı.

Sağlıkçıya yönelik saldırıların arttığı bir dönemde Sakarya’da yapılan jet davanın ilk olduğu ve örnek teşkil edecek bir uygulama olarak görüldüğü öğrenildi. (medyabar.com)

Yorum Yaz

Başa dön tuşu