BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ

Geyve’de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ
Geyve’de Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
47 görüntülendi
30 Ekim 2019 - 9:44

Geyve’de 29 Ekim coşkusu.. Cumhuriyetimizin 96. yılı Geyve Atatürk Ortaokulu bahçesinde coşkuyla kutlandı.

Kutlama programı 28 Ekim günü Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. Çelenk sunma programına Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, daire amirleri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi sabah Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, makamında ilçe protokolü ve halkımızın tebriklerini kabul etti.

Tebrik kabul töreninden sonra Geyve Atatürk Ortaokulu bahçesinde yapılan kutlama törenlerine geçildi. Programa Kaymakam İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, Geyve MYO Müdürü Doç. Dr. Nermin Akyel daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve istiklal Marşımızın okunmasının ardından, Kaymakam İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı.

Geyve Kaymakamı İlyas Memiş günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; “Bugün, geçmişi insanlık tarihiyle başlayan yüce milletimizi, kendi kendinin hâkimi ve efendisi yapan Cumhuriyetimizin, 96. yıl dönümüne ulaşmanın engin mutluluğunu yaşıyoruz.
Cumhuriyet; her türlü imkânsızlıklar içinde varoluş mücadelesi veren milletimizin azminin, inancının, birlik ve beraberliğinin ne kadar kuvvetli olduğunun ve milli iradesinin karşısında hiçbir gücün duramayacağının bütün dünyaya ilanıdır.
Cumhuriyet, asırlardır bağımsızlık, onur ve hürriyetinden taviz vermeyen asil milletimizin şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun nişanesidir.
İstiklal mücadelesindeki başarımızı, nasıl birlik ve beraberliğimize borçluysak, önümüze çıkabilecek engelleri aşmak için en büyük ihtiyacımız yine birlik ve beraberliğimiz olacaktır. Bu birlik; tek devlet, tek vatan, tek bayrak ve tek millet anlayışı ile özgür ve eşit vatandaş olmanın sevinci ve gururunu birlikte yaşama arzusunun sembolüdür.
Bugün gelinen noktada ülkemiz, Cumhuriyetimizi çağdaş bir demokrasiyle taçlandırma yolunda önemli mesafe kat etmiştir. Son yıllarda gerçekleştirilen köklü reformlar, özgürlükleri genişletirken, hukukun üstünlüğünü esas alan modern bir devlet ve toplum düzeninin temellerini de güçlendirmiştir.
Ülkemiz, demokratik ve insan haklarına saygılı yönetim sistemi ile bölgemize ve dünyaya örnek bir model sergileyerek atalarımızdan aldığımız mirası gelecek nesillere daha sağlam ve daha güvenilir bir şekilde ulaştırmaya olan inancından asla taviz vermeden Cumhuriyetimizin 100. yılına muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerlemektedir.” dedi.

İlyas Memiş konuşmasını; Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ederek, halkımızın ve öğrencilerin Cumhuriyet Bayramını kutlayarak tamamladı.

Kutlama töreni öğrencilerin şiir okumaları, halk oyunları ile Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen şiir, kompozisyon ve spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ve tören geçişinin ardından sona erdi.

 

 

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ

Bu sitedeki hiçbir yazı sosyal veya toplumsal bir mesaj veya dayatma içermez içerikte kesinlikle sansür yoktur. Sayfamızda yayınlanan her yazı tamamen yazarının kişisel, özgür görüşü, samimi duygu ve düşünceleridir. Sitemiz, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı, herhangi bir ortamda basılması ve haberlerin yayınlanması yasaktır. PiTasarim.org