Geyve’de 3 ev daha karantinaya alındı!

Geyve’de 3 ev daha karantina altına alındı! Geyve Nuruosmaniye Mahallesi’nde de 2 ev ve Orhaniye mahallesinde 1 ev karantinaya alındı!

Geyve’de karantina büyüyor! Geçtiğimiz hafta sonu Orhaniye Mahallesi Çakır Sokak’ta 7 evde 33 kişinin karantinaya alınmasının ardından aynı sokakta 1 ev daha karantina altına alındı.

Geyve İlçe Hıfzıssıhha Kurulu geçtiğimiz günlerde Orhaniye Mahallesi’nde 7 evde 33 kişinin karantinaya alındığını duyurmuştu.

Pozitif vakaların bulunduğu Çakır Sokak’ta temaslı kişilerden alınan numuneler neticesinde başka bir evde daha pozitif vaka çıkmasıyla o evde de 7 gün karantina uygulanmasına karar verildi.

BİR KARANTİNA HABERİ DE NURUOSMANİYE’DEN

Nuruosmaniye Mahallesi Karşı Sokak’ta yapılan tetkikler sonucu 2 evde daha pozitif vakaların tespit edilmesi üzerine 7 gün karantina kararı çıktı..

1 Mart itibari ile normalleşme planları yapılırken, Geyve’de ve Sakarya genelinde vakaların artması ile normalleşme planı şimdilik hayal gibi görünüyor..

CEZA UYGULANACAK!

Karantina altında bulunanların acil ihtiyaçları, 112 acil çağrı sistemi üzerinden ilgili birimler aracılığıyla  karşılayacaklardır. Karantinada olan evlere dışardan girişe müsaade edilmeyecektir. Karantinayı ihlal eden kişiler, karantina süresini geçirmek üzere Valilik Makamınca belirlenen yurtlara alınacaktır.

Yukarıda belirtilen tedbirlere uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması tedbirleri uygulanacaktır; (Geyvemedya.com)

Yorum Yaz

Başa dön tuşu