Geyve dahil, 4 ilçede 12 ev karantina altında

Karantina kabusu geri döndü! Geyve dahil 4 ilçede 12 ev karantinaya alındı. Dün akşam Geyve İlçe Hıfzısıhha Kurulu'nca ilçede 7 evin karantina altına alınmasının ardından, Sakarya Valisi 3 ilçede daha karantina uygulamasının yapıldığını duyurdu.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım kişisel sosyal medya hesabından salgının tekrar artış seviyesi eğiliminde olduğunu belirterek; Adapazarı, Arifiye,Erenler ve Geyve’de 12 evin karantinaya alındığını duyurdu.

Son dönemde filyasyon ekiplerinin yoğun çalışmasına rağmen corona virüsü vakalarında aile içi bulaş oranının çok yüksek olması dikkat çekmişti. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da aile içi bulaş oranının yüzde 85’e ulaştığını açıklamıştı. Vali Çetin Oktay Kaldırım’da Sakarya’da artan vaka artışlarının sebebini buna bağladı.

Geyve’nin Orhaniye mahallesi Çakır Sokak’ta 7 ev ve 33 vatandaş Corona virüs vakası kapsamında izolasyon altında tutuluyor.

Kaldırım, salgında yaşanan artış sebebinin en büyük faktörü olarak ziyaretler ve ev içi buluşmalar olduğu açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Vali Kaldırım, “Maalesef salgın tekrar artış eğiliminde. En büyük neden ziyaretler ve ev içi buluşmalar. Adapazarı, Arifiye, Erenler ve Geyve’de 12 evi karantinaya aldık. Tedbirlere uymayıp bir araya gelenlere idari para cezası uyguluyoruz. Tedbirleri titizlikle uygulamaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Başa dön tuşu