Akdoğan İlk&Orta Okulunda Büyük Değişim #geyve #akdoğan

Akdoğan İlkokulu ve Ortaokulu olarak eğitim- öğretime devam eden ve ilçemiz şehir merkezine 15 km uzaklıkta olan okul, ilçemizin ilk taşıma merkezi okullarından birisidir. 1999 Marmara depreminde hasar gören üç kat,16 derslikli okul binasının yerine, 2000–2001 Eğitim Öğretim yılı başında hizmete giren Prefabrike okul binası inşa edilmişti. Bu esnada yapımına başlanılan 2 katlı betonarme okul binasına ise 2010 yılında taşınılmıştır.

Okulda şu an da 203 öğrenci 15 öğretmen ve 2 yardımcı personel bulunmaktadır. Merkez Akdoğan Mahallesi olmak üzere farklı yerleşim bölgesinden  (106) öğrenci yönetmeliğine uygun, temiz ve güvenli servis araçları ile taşınmak ve yemek ihtiyaçları karşılanmak sureti ile Eğitim-Öğretimlerine devam etmektedir. Okula civar mahallelerden 7 araçla öğrenci taşıması yapılmaktadır.

Hem fiziki görünümü ile hem başarısı ile mutluluk veren ve göz dolduran okulda, Okul Müdürü Remzi YETKİN “ okulda öğrencisi, öğretmeni ve velisiyle sıkı bir dayanışma içerisinde olduklarını, her durum ve koşulda durmadan, yorulmadan birlik beraberlik içerisinde ve bir plan dâhilinde çalıştıklarını dile getirerek, başarıya giden yolda başta birbirinden değerli öğretmenlerimiz olmak üzere herkese çok teşekkür ettiğini” dile getirdi. Özellikle son yıllarda adından hem akademik hem de sosyal faaliyetler kapsamında birçok başarı ile söz ettiren okul, değişimle başarının artarak devam edeceği hedefindedir.

Geyve Gündem | Özel

Okulun Yeni Halinden Kareler: 

   

 

Okulun Eski Halinden Kareler:

 

 

Yorum Yaz

Başa dön tuşu