nostlj

vefat-bolumu

SON DAKİKA

Geyve Gundem | Geyve'de Doğru Haberin Adresi

GAİHL’DEN KANDİL  PROGRAMI

GAİHL’DEN KANDİL  PROGRAMI
Bu haber 07 Mart 2019 - 20:22 'de eklendi ve 1.329 görüntülendi kez görüntülendi.

Geyve Anadolu İmam-Hatip Lisesi  olarak Regaip Kandili kutlaması yaptı.

Okul Müdürü Erol Erdem: “Okulumuz öğrencileri ve öğretmenlerinin katıldığı Regaip Kandili gecesini  Tepecikler Camiinde ihya ettik. Program öğrencimizin Kur’anı Kerim okunmasıyla başladı. ilahiler ile devam etti.

Mübarek gece  tüm şehitlerimiz için  dua ile sona erdi. Cami cemaatinin ve okulumuz Geyve Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Namazı okulumuz öğrencisi kıldırdı, namaz çıkışında misafirlerimize pilav ve ayran ikram ettik. Okul müdürü Erol erdem  “regaip gecesi programını hazırlayan okulumuz öğretmenlerine ve özellikle de Mürsel kılıca programda yer alan Kur’anı Kerimi okuyan dua eden ve programa katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ederim. Geyve Anadolu İmam-Hatip Lisesi akademik başarının adresi, manevi değerlerin mektebi, hem bilim hem teknoloji hem de değerler eğitiminde de iddialıyız,”dedi.

REGAİP KANDİLİ NEDİR? REGAİB KANDİLİ’NİN ÖNEMİ

Bu mübarek Regaip kandilinde ne oldu? İşte detaylar… Recebin ilk cuma gecesine Regaip gecesi denir. Perşembeyi cumaya bağlayan gecedir. Allahü Teâlâ bu gecede müminlere ihsanlar, ikramlar yapar. Bu geceye hürmet edenleri affeder. Bu gece yapılan dua red olmaz ve namaz, oruç, sadaka gibi ibadetlere, sayısız sevablar verilir.
Kur’an-ı Kerim okumalı, tesbih çekip, tevbe istiğfar etmeli. Mübarek gecelerde ve her zaman, ilim öğrenmek çok faziletlidir. İlmihal bilgileri en kıymetli ilimdir. Perşembe günü oruç tutup gecesini de ihya etmek çok sevabdır. Receb ayında oruç tutmak faziletlidir. Perşembe günü oruç tutup cuma gecesini de ihya etmek çok sevabdır. Perşembeyle birlikte, Cuma günü de oruç tutmak daha iyidir.”şeklinde konuştu.

Mustafa Hamdullah ERGİN
GEYVE GÜNDEM

gaihl (1)

gaihl (2)

gaihl (3)

gaihl (4)

gaihl (5)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA