nostlj

vefat-bolumu

SON DAKİKA

Geyve Gundem | Geyve'de Doğru Haberin Adresi

Hüseyin Özkan Belediye Başkan Aday Adayı

Hüseyin Özkan Belediye Başkan Aday Adayı
Bu haber 16 Ekim 2018 - 10:00 'de eklendi ve 1.595 görüntülendi kez görüntülendi.

Özellikle yerel seçimlerin en güçlü ve iddialı partisi AK  Parti’de mevcut Belediye Başkanı Murat Kaya’nın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hazırlık yapmasının ardından Hüseyin Özkan aday adaylığı için kolları sıvadı.

Hem teşkilatta, hem de ilçe genelinde yakından tanınan Özkan kamuoyu oluşturmaya başladı.

Yerel seçimlere az bir zaman kala Hüseyin Özkan AK Parti’den Geyve’de aday adayı olarak siyaset sahnesine çıkmaya hazırlanıyor.
Hüseyin Özkan: “1950 doğumluyum. 33 yıl Örencik Mahallesi(Köyü)’nin muhtarlığını yaptım. 10 senedir Muhtar Dernekleri başkanıyım. Ankara’da. Türkiye Muhtarlar Federasyonu Derneği Genel Başkanlığı yaptım. Gerek muhtarlıkta ve gerekse dernek başkanlıklarımdaki bütün bu birikimlerimi Geyve’nin imarı için kullanmak istiyorum. Çünkü biz Geyveliyiz. İlçedeki eksiklikler beni de rahatsız ediyor. Dolayısı ile bunların bir şekilde çözülmesi halledilmesi lazım. Sorunların en başında Geyve’nin Otopark sorunu geliyor. Zira Otopark sorunu çözülmeden Geyve’de yaşayan insanlar rahat edemez. Şimdi böyle olduğuna göre birkaç yıl sonra Allahü Teâlâ bilir ne olacağını. Birde Emniyet görevini yapamıyor, kimler mani oluyor ise emniyetin görevine mani olunmamalı. Emniyet görevini yaparsa park edilmemesi gereken yere motosiklet ve araç park ettirilmez. Plakasız ve abartı egzoz meselesi otomatikman ortadan kalkmalı aksi halde Geyve; Geyveliliğini yaşayamaz.
Geyve bilindiği üzere Sakarya’nın en eski ilçelerinden biri olmasına rağmen en geri kalmış ilçelerinden biri. Geyve’de bir yapı, bir zihniyet değişerek ileri adım atmalı yani atılım yapmalı. Eğer bunu başaramaz isek Geyve devamlı geri gidecektir. Etrafımızdaki ilçelere baktığımızda Bir Taraklı Tarihi binaları restorasyonları ile hamle yaparak kendi kabuğunun dışına çıkmıştır. Pamukova ilçesinde de benzeri değişiklik ve iyilikler yapıldı. Bunu söyler iken kimseyi suçlamıyoruz. Daha önceki hizmet verenlere de teşekkür ediyoruz. Yapılamayanları da söylemek istiyoruz. Yapılamayanların veya yapılmayanların daha iyisini, daha güzelini yaparak Geyve’ye bir çığır açmak istiyoruz. Geyve her şeye layık. Şu anda yapılacakları saymam gerekmiyor. Yapılacak olanları Geyve halkı ile beraber istişare etmek suretiyle yapmak istiyoruz. Yoksa ben yaptım oldu değil. Yani Geyveli neyi istiyor ise biz onu yapacağız. Atalarımız ne demiş: “Akıl, akıldan üstündür.” Öyle insanlar var ki aklı benden üstündür. Bu aklı Geyve için alıp kullanmak gerekir. Böyle bir plan ile yola çıktık. Allahü Teâlâ nasip eder ise inşallah kazanır isek, bugün söylediklerimizin fazlasını yaparak, Geyve’nin kabuğunu kırmak istiyoruz.
Geyve bunlara layıktır. Geyve bunları başarabilir. İyi bir yönetici, önder bir yönetici, insanlara yön veren, istikamet veren halkına değer veren bir yönetim kadrosu ile bunlar adım adım aşılır.”
Otopark Projesi
Geelecek için proje sorulduğunda Özkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Otopark projem var. Diğer projeleri ben yaptım oldu şeklinde olmaması için başka proje yapmıyorum. Halk ile beraber istişare ne yapmak istendiğini sormak suretiyle yapacağımız için açıklama yapmıyoruz. Şimdiden bir proje açıklar isem halka dayatma yapmış olurum. Halk ne istiyor ise onu yapacağız.”şeklinde konuştu.
Mustafa Hamdullah ERGİN
GEYVE GÜNDEM

hzkn (1)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA