nostlj

vefat-bolumu

SON DAKİKA

Geyve Gundem | Geyve'de Doğru Haberin Adresi

GAİHL’den Aşure

GAİHL’den Aşure
Bu haber 04 Ekim 2018 - 15:00 'de eklendi ve 1.426 görüntülendi kez görüntülendi.
Muharrem ayı içinde bulunan Aşure Günü’nü yad etmek maksadı ile geleneksel hale getirilen ve ilk olarak Geyve Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nden aşure ikramı yapıldı.
Her yıl olduğu gibi, bu yıl da,04 Ekim 2017– Çarşamba günü, Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi’nce aşure gününü anmak ve aşure ikramında bulunmak üzere okul bahçesinde ilçe protokolüne, öğretmen ve öğrencilere, davetli ve misafirlere aşure ikramında bulunuldu.

Program, okulun hafız öğrencileri tarafından okunan Kur’an tilavetiyle başladı ve hoş sohbetlerle devam etti.

GAİHL müdürü Erol ERDEM: ‘‘İnancımızda ve kültürümüzde önemli bir yere sahip olan aşure gününü öğrencilerimiz, öğretmen arkadaşlarımız ve davetlilerimizle bir kere daha  yad ettik.

Bu tür etkinlikler de, eğitimin bir parçasıdır. Gençlerimize aşure bilincini kavratmalıyız.  Bu günün tarihine baktığımızda bir yönü ile hüzün ve matem olduğunu başka bir yönüyle de sevinç ve mutluluk olduğunu görürüz. Esasen hayat da böyledir.

Hz. Adem’in tövbesi bugün kabul olmuş, Hz. Nuh’un gemisi bu gün karaya oturmuş, Hz. Eyyub bugün şifa bulmuş; sevgili peygamberimizin torunu Hz. Hüseyin, bugün şehid edilmiştir. Programımıza destek olan sponsorlarımıza ve davetimize icabet eden misafirlerimize teşekkür ediyoruz.’’ şeklinde konuştu.

Mustafa Hamdullah ERGİN

GEYVE GÜNDEM

 

gaihlşr (2)

gaihlşr (3)

gaihlşr (4)

gaihlşr (5)

gaihlşr (6)

gaihlşr (7)

gaihlşr (8)

gaihlşr (9)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA