nostlj

vefat-bolumu

SON DAKİKA

Geyve Gundem | Geyve'de Doğru Haberin Adresi

Fetö 1

Fetö 1
Bu haber 20 Temmuz 2018 - 16:54 'de eklendi ve 1.206 görüntülendi kez görüntülendi.

İÇİMİZDEKİ İRLANDALILAR”

Milli takımımız teknik sorumlusunun aldığımız olumsuz bir puan sonucu kendisine yapılan ilgisiz ve yanlı eleştirilere “içimizdeki İrlandalılar’’ sözüyle cevap vermesi ve gördüğü olumlu tepkiler kamuoyunda hala tazeliğini koruyan bir tespittir.

Her dönem ve her şartlarda içimizdeki İrlandalılar, milletin kaderinde etkili olmak için var güçleriyle kamuoyunu oluşturmuşlar. Dışarıdan aldıkları desteklerle teneke vari içi boş fakat yüksek ve rahatsız edici sesler çıkarmışlar, insanımızı manipüle etmek, doğruları çarpıtmak, hakikatin ve doğruların gücünü zayıflatmak istemişlerdir. İçimizdeki bu hainler Abdülhamid zamanında da vardılar, koskoca bir imparatorluğu göz göre yıkmak için, Ermelilerle ve diğer azınlıklarla fikir birliği yapmaktan çekinmediler, Abdülhamid Hanı devirmek için de olmadık ittifaklar yaptılar, sonuç Abdülhamid’le beraber koskoca bir imparatorluğun yıkılmasına sebebiyet verdiler.

Kurtuluş Savaşı’nın gazilerinin söylediği, feryadı figan ettiği şu sözler bugün halen milletini seven insanların zihninde önemli yer işgal etmektedir. “Evladım o gün sadece düşman olarak yunanlılar,  İngilizler yoktu, birde en az onlar kadar içimizdeki hainlerle ve vatan düşmanlarıyla da savaştık”

Ülkemiz dört biryanı denizlerle kaplı, her tarafı düşmanlarla da dolu mümbit bir toprak parçası; o kadar verimli ki mükemmel ürünlerin yanında maalesef ayrık otları da içeriyor, fışkırıyor, yetişiyor, vatanperverler gibi bazen de vatan hainleri. Kimin aklına gelir,  vatanımızın evlatlarının dış güçlerin oyuncağı olacağı, milletine ihanet edeceği, öyle ki milletini bombalayacak kadar insanlık dışı, darbe girişiminde bulunacağı. İhanetin ayak sesleri, günler öncesinden meydanlarda sosyal medyada alenen işlenmeye başlamıştı. 15 Temmuz’dan önce verilen mesajlarda darbenin altyapısı oluşturuluyordu. Darbe girişiminden bir müddet önce EMRE uslu; Eylül 2015’te twitler’da kendisine yöneltilen” ne zaman ülkeye döneceksiniz” sorusuna Temmuz 2016″ diye cevap veriyor ve darbeden bir hafta sonrası için takipçilerinden bilet talep ediyordu. Ekrem DUMANLI, Eylül 2015’te örgüte bağlı tv kanalında, Cumhurbaşkanını kastederek ” ya adam gibi gider veya gitmek zorunda kalır” diyordu. Osman ÖZSOY Haziran 2016 da “keşke öğretmen olacağıma bir albay olsaydım dedikten sonra KENEŞ, darbe girişiminden bir hafta önce Türkiye için artık iyi bir çıkışın mümkün olmadığını vurgulayarak darbe seçeneğini hatırlıyordu.

Nazlı ILICAK ise 15 Temmuzdan iki gün önce FETÖ’nün kanalında darbenin sinyalini vererek, Türkiye’yi bu karanlıktan çıkaracağız, karanlıktan çıktıkları vakit konuşalım bunu tekrar, o zaman göreceğiz diye tehditler savuruyordu, Fetö’ye bağlı bir TV kanalı 15 Temmuzdan bir gün önce “yine yeşillendi fındık dallar” parçasını gün boyu çalarak darbe olacağını ima ediyordu. Ahmet ALTAN, darbe öncesi Erdoğan’ın verdiği kararlar askeri darbenin yollarını teker teker açıyor diyerek adeta yapacakları darbeyi meşrulaştırmaya çalışıyorlardı. Tuncay OPÇİK,”14 Temmuz 2016’dan Cumhurbaşkanını kastederek “yatak’ta basıp şafakta asacaklar diyordu.

Bunun dışında örgütün medya organlarında yaptığı yayınlarda darbe tehdidi göze çarpıyordu, 5 Ekimde yayınlanan reklam filminde siren seslerinin duyulmasının hemen ardında yeni doğmuş Gülen bir bebek ekrana geliyor, reklam filminin yayınlandığı tarih ile 15 Temmuz arasında tam olarak 9 ay 10 gün olması örgütün uzun süre önceden darbeyi planladığını gösteriyordu.

Yaptıkları bütün reklamlar tamamen subliminal mesaj taşıyor insanımıza korku ve sindirme amacı güdüyordu, öyle ki, siren sesleriyle ortaya çıkan yeni doğmuş çocuk, bir şehri amaçları uğruna toptan yok edebileceklerini, Türkiye’yi Suriyeleştirebileceklerini ima ediyordu.

Ne hazin bir hikâye, koskoca bir ülkeyi yok edeceksin bir gülen bebek olarak doğacak ve şehri yeniden imar edecek, dünyayı yöneteceksin!

Bu reklam filmi bile bunların ne kadar hain, ne kadar vatandaşın aklıyla dalga geçen bir güruh olduklarını göstermektedir aslında.

Not: Devamı var…

Erol ERDEM

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA