nostlj

vefat-bolumu

SON DAKİKA

Geyve Gundem | Geyve'de Doğru Haberin Adresi

Tavuk Dünyası’ndan Yemekli Basın Toplantısı

Tavuk Dünyası’ndan Yemekli Basın Toplantısı
Bu haber 03 Mayıs 2018 - 15:30 'de eklendi ve 2.663 görüntülendi kez görüntülendi.

Tavuk Dünyası Sakarya’daki 2 restoranında 315 bine yakın lezzet severi ağırladı.

Tavuk Dünyası, bu yılın başından beri yaptığı yeni yatırımlarla birlikte lezzet noktaları haritasındaki şubelerine yenilerini ekleyerek Türkiye’de 150’den fazla restoranı olan

bir marka konumuna ulaştı.

Tavuk Dünyası CEO’su Volkan Mumcu: “6 yıl önce başarılı bir girişimcilik örneği olarak sektördeki yerini alan markamız şu anda Türkiye’de 37 ilde 154 restorana sahip. Sakaryalı konuklarımızla ise Çark Caddesi ve Serdivan AVM’deki restoranlarımızda bir araya geliyoruz. 2017 yılında bu iki restoranımızda yaklaşık 315 bin Sakaryalı lezzet severimizi ağırladık. Önümüzdeki dönemde Sakarya’da 1 yeni restoran daha açarak Sakarya’nın seçkin lezzet ve sosyalleşme adreslerinden olmayı sürdürmeyi hedefliyoruz.”

Akılalmaz lezzeti ve farklı konseptiyle gönüllerde taht kuran Tavuk Dünyası, 6 yıl gibi kısa bir sürede 37 ilde 150’den fazla restorana ulaştı. Kocaman, doyurucu tabaklarda enfes makarna ve taptaze Akdeniz salatası ile sunduğu leziz tavuklarını, ulaşılabilir fiyatlarla konforlu bir restoran atmosferinde sunan Tavuk Dünyası, 2018 yılı yatırımlarına da devam ediyor.

Sakarya’da da Çark Caddesi ve Serdivan AVM’deki restoranlarında konuklarını ağırlayan Tavuk Dünyası, Sakarya’yı da yatırım radarında tutuyor. Sakaryalı basın mensuplarıyla Çark Caddesi’ndeki restoranlarında bir araya gelen Tavuk Dünyası CEO’su Volkan Mumcu, yılın ilk dört ayının kısa bir değerlendirmesini yaparak başladığı açıklamalarında şu bilgileri verdi:

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde 38 yeni restoran açtığımız 2017’yi, yüzde 60 oranında bir büyüme ve 340 milyon TL’nin üzerinde bir ciro ile kapatmıştık. Yeni yatırım ve büyüme hedefleri ile başladığımız 2018’in ilk 4 ayında da çalışmalarımıza devam ederek 6 şehirde 11 yeni restoran açtık. Bu yıl için belirlediğimiz en önemli hedefimiz franchise yapımızı büyütmeye devam ederek; Türkiye’nin farklı bölgelerinde daha fazla potansiyel yatırımcıya ulaşmak. 2018 boyunca farklı şehirlerde 35 yeni restoran açmayı ve yılı yüzde 47‘lık bir büyüme ve 500 milyon TL’ye yakın bir ciro ile kapatmayı planlıyoruz. Gerek açılacak yeni restoranlar gerekse de genel merkezimize yapılacak yeni alımlarla; çalışan sayımızı ise ortalama yüzde 50’nin üzerinde artırmayı öngörüyoruz.”

Sakarya Tavuk Dünyası’nın yatırım radarında

Bundan 4 yıl önce Sakarya’daki ilk restoranlarını Çark Caddesi’nde açtıklarını söyleyen Volkan Mumcu Sakarya özelinde şu bilgileri verdi: “Tavuk Dünyası olarak Sakarya’daki ilk yatırımımız cadde restoranı olarak açtığımız Çark Caddesi’nde yaptık. Bu restoranımız 285 m²’lik büyüklüğüyle Türkiye’deki tüm cadde restoranlarımız arasında 3. büyük şubemiz olma özelliğine de sahip. İkinci şubemizi ise yine Sakaryalıların ziyaret etmekten hoşlandığı Serdivan AVM’de hizmete açtık. Ödüllü lezzetlerimizi sunduğumuz konforlu restoran atmosferimizle Sakaryalı konuklarımız bizleri çok güzel bir ilgiyle karşıladılar ve bu iki restoranımızda 2017 yılında yaklaşık 315 bin kişiyi ağırladık. Sakaryalı konuklarımız tarafından en çok tercih edilen ürünlerimiz ise uluslararası ödüllere de sahip olan Kekiklim ve Şefin Tavası ile farklı dünya mutfaklarından esinlenerek hazırladığımız Bi’Köri ve Barbeküs olarak sıralanıyor.”

Volkan Mumcu, Türk sanayi ve üretimin son yıllarda dikkat çeken ve ‘Yükselen Yıldızı’ olarak da nitelendirilen Sakarya’nın kendileri için de önemli bir şehir olduğunu da ifade ederek “Sakarya’daki yatırımcılardan gelen talepleri çok önemsiyoruz. Önümüzdeki dönemde Sakarya’da 1 restoran daha açmayı planlıyoruz. Bu kapsamda da görüşmelerimizi sürdürüyoruz” diye açıkladı.

Akılalmaz Lezzet TIR’ı 2 gün boyunca Sakarya’daydı

Açıklamalarının sonunda 2-3 Mayıs tarihlerinde Sakaryalı konuklarını ve üniversite öğrencilerini ağırlayan Akılalmaz Lezzet TIR‘ı hakkında da kısa bir bilgi veren Volkan Mumcu, sözlerini şöyle tamamladı: “%96’lık müşteri memnuniyeti oranına sahip olan markamızın, aynı zamanda ilk deneme sonrasında %68’lik bir yeniden tercih edilme oranı söz konusu.

Bu bilgilerden yola çıkarak geçtiğimiz yılın sonuna doğru daha fazla kişiye lezzetlerimizi restoranlarımız dışında da tattırmak üzere ‘Akılalmaz Lezzet Tırı’mızla eğlenceli bir tadım turu yapmıştık. Bu turumuzdan aldığımız olumlu geri dönüşlerle birlikte Akılalmaz Lezzet Tırımız bu kez Türkiye’nin 20 şehrindeki 33 noktayı ziyaret etmek üzere Nisan ayının başında yeni bir tura başladı. Turumuzun 22 ve 23. noktaları ise Sakarya’da bulunuyor. Sakarya Üniversitesi’nde öğrencilerimizi ağırlayan Akılalmaz Lezzet TIR‘ımızla Sakarya’daki 2. günümüzde ise Kent Meydanı’nda Sakaryalı misafirlerimizle buluştuk. 14 Mayıs’ta sona erecek olan Türkiye Turu boyunca yapacağımız ziyaretlerle 100 binden fazla kişiye Tavuk Dünyası, lezzetlerini sürprizlerle dolu eğlenceli bir atmosferde deneyimletmiş olacağız.”ifadelerini kullandı.

Mustafa Hamdullah ERGİN
GEYVE GÜNDEM

tvk (1)

tvk (2)

tvk (3)

tvk (4)

tvk (5)

tvk (6)

tvk (7)

tvk (8)

tvk (9)

tvk (10)

tvk (11)

 

 

NDEM

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA