nostlj

vefat-bolumu

SON DAKİKA

Geyve Gundem | Geyve'de Doğru Haberin Adresi

Ülkücüler Âdem Tomay’ı Unutmadı

Ülkücüler Âdem Tomay’ı Unutmadı
Bu haber 18 Şubat 2018 - 11:16 'de eklendi ve 1.479 görüntülendi kez görüntülendi.

Âdem Tamay(Tomay) İçin Kur’an-ı Kerim ile Mevlüdü Şerif okutuldu.

Geyve Ülkü Ocakları Ülkücü Şehit Âdem Tamay(Tomay) için Kur’an-ı Kerim okuttu.

Geyveli Adem Tomay ve tüm şehitler için Geyve Merkez Cami-i Şerifi”nde  okunan mevlidi Şerif programına; MHP Sakarya İl Başkanı Levent Bülbül, MHP Geyve İlçe Başkanı Şerafettin Kaya, MHP Hendek ilçe başkanı Turgut Babaoğlu, MHP Adapazarı ilçe başkanı İsmail Çiçek, MHP Arifiye ilçe başkanı Murat Yordan, MHP Pamukova ilçe başkanı Arif Çakıl,  Ülkü Ocakları Sakarya il başkanı  Soyhan Sofuoğlu, Ülkü Ocakları Geyve ilçe başkanı  İlyas Özdemir, Ülkü Ocakları Alifuatpaşa Başkanı Arif Ekinci ile vatandaşlar katıldı.

 

 

MHP Sakarya İl Başkanı Levent Bülbül: “ Bizler vefalı olması gereken bir hareketiz. Bu yüce hareketin bugünlere gelişinde çile çeken, emeği geçen bu hareketi taşıyan bedel ödeyenlere karşıda vefayı en güzel şekilde göstermek zorundayız. Sakarya’nın ilçelerinden bu programa iştirak eden değerli başkanlarımızın bu tavrı geleceğe bakarken dahada ümitlendiriyor. İnşaallah ülkücü hareket çilesinide çilekeşinide şehidinide unutmadan her daim o yaşanan günlerden alınacak ibretlik derslerle geleceğe daha sağlam adımlarla yürüyen ve Türk milliyetçiliği davasını Türk İslam ülküsünü sadece Türkiye!de değil bütün Türk İslam coğrafyasına hakim kılan günleri bu millet ülkücü hareket sayesinde görecektir. Kar zarar hesabı yapmaksızın var gücümüzle çalışarak insanımıza Türk milliyetçiliği davasının ne olduğunu anltaacağız.

Bizden öncekiler nasıl mücadele verdi ise bizlerde zorluklara göğüs gererek boyun eğmeden mücadelemiz devam edecek. Önemli olan yolca çıkıldığında dosdoğru o yolda gidebilmektir. Çıktığımız bu yolda hiç kırılma dönme ve döneklik olmadan bu davayı terk etmeden ömrümüzün sonuna kadar bu yolda yürüyebilmeyi Allah hepimize nasip etsin. Bu bir ülkücü için hayatta alacağı en büyük ünvandır. Bu programı tertip eden ve emeği gecenlere teşekkür ederim.” dedi.

Geyve İlçe Başkanı Şerafettin Kaya: “Şehidimizin  Kur’an-ı Kerim ile Mevlüdü Şerif okuttuk.  Okuma işlemlerini Geyve Merkez Sinanbey Cami-i Şerifi’nde yaptık. Âdem Tomay ile bütün şehitlerimiz için, Kur’an-ı Kerim tilavet ettirip, mevlüdü şerif okuttuk. ALLAH hepsinden razı olsun. ALLAH tüm Şehidlerimize gani gani rahmet eylesin mekânları cennet olsun. Katılan/katılamayan herkesten Allah razı olsun.”şeklinde konuştu.

Namazı müteakiben halka 2 kazan etli bulgur pilavı ile ayran ikram edildi.

Âdem Tamay(Tomay) kimdir?

Sakarya-Geyve ilçesine bağlı Akkaya Mahallesi’nden olan Tamay(Tomay) İstanbul’da Maltepe sigara fabrikasında çalışıyordu. 26 yaşında olan Âdem Tamay(Tomay); Evli idi ve şahadeti sırasında altı aylık bir kız çocuğu vardı. Yanında arkadaşları Mehmet Görür ve İsmail Başaran olduğu halde Cuma günü öğleden sonra Haydarpaşa Gebze banliyö treniyle memleketine giderken Pendik yakınlarında trende bulunan bir grup militan silahlarını çekerek yolcuları yere yatırdıktan sonra Âdem Tamay(Tomay) ve arkadaşlarını kurşuna dizmek suretiyle 8 Şubat 1980 günü şehit etmişti.

Mustafa Hamdullah ERGİN

GEYVE GÜNDEM

adm (1)

adm (2)

adm (3)

adm (4)

adm (5)

adm (6)

adm (7)

adm (8)

adm (9)

adm (10)

adm (11)

adm (12)

adm (13)

adm (17)

adm (18)

adm (19)

adm (20)

adm (21)

adm (22)

adm (23)

adm (24)

adm (25)

adm (26)

adm (27)

adm (28)

adm (29) adm (30)

adm (31)

adm (32)

adm (33)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA