nostlj

vefat-bolumu

SON DAKİKA

Geyve Gundem | Geyve'de Doğru Haberin Adresi

İpek Yolu Belediyeler Birliği Toplantısı Yapıldı

İpek Yolu Belediyeler Birliği Toplantısı Yapıldı
Bu haber 30 Kasım 2017 - 10:00 'de eklendi ve 578 görüntülendi kez görüntülendi.

Tarihi İpekyolu Belediyeler Birliği toplantısı Geyve’de yapıldı.
İpek Yolu Belediyeleri Birliği olağan toplantısına; Kemal Kazan (Göynük Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı), Mehmet İnegöl (Mudurnu Belediye Başkanı), Bülent Taşan (Ayaş Belediye Başkanı), Tacettin Özkaraman (Taraklı Belediye Başkanı), Recayi Çağlar (Yeniçağa Belediye Başkanı), Hasan Akcan (Akyazı Belediye Başkanı), Orhan Yıldırım (Karapürçek Belediye Başkanı), Celal Beydili (Karacasu Belediye Başkanı), Osman Sargın (İznik Belediye Başkanı), Aydın Yılmazer (Sapanca Belediye Başkanı), Murat Kaya (Geyve Belediye Başkanı) ve üye belediyelerin meclis üyeleri katıldı.

Birlik Başkanı ve Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, olağan toplantıyı açarak gündemi sundu.

Gündeme başlamadan söz verilen Başkan Murat Kaya, ilçede yaptığı çalışmalar, uygulanmaya başlanan ve hazırlık aşamasında ki projeleri ile ilgi açıklamalarda bulundu.

Ev sahipliğini üstlenen Başkan Kaya; “Hoş Geldiniz” ve tanıtım konuşması yaptı.

Başkan Kaya yaptığı konuşmada: “Üyesi Olduğumuz İpekyolu Belediyeler Birliği

Meclis Toplantısına ev sahipliği yapmaktan onur ve gurur duydum. Başta Birlik Başkanımız ve tüm birlik üyesi belediye başkanlarımıza ve çalışanlarımıza ilçem adına teşekkür ediyorum. Toplantı sonrası günün anısına tüm belediye başkanlarına Geyve Kaymakamı İlyas Memiş tarafından yazılan ve Öğretmen Ertuğrul Özkan tarafından “Ebru Sanatı” ile işlenen GEYVE ŞİİRİ’ni hediye ettik. Ardından Geyve’de yapılan yatırımları dolaştık ve son olarak Geyve Belediyesi Muhammed Fatih Safitürk Seyir Terasımızı gezdik.”şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonunda kısa bir video sunumu yaptı.

Başkan Kaya’nın misafiri olan birliğe üye belediye başkanlar ilçeyi gezip olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Tarihi İpek Yolu Belediyeler Birliği 2011 yılında kültür, turizm koruma ve geliştirme veya bölgenin turizm merkezi olması için kurulmuştu. Belediye başkanları Tarihi İpekyolu’nun getir getiren, dış göçü azaltan, tarihi ve kültür dokularını ön plana çıkarmak için çalışmalar yapıyor. 16 belediyenin üye olduğu birliğin son toplantısı Geyve’de gerçekleşti.

Gündem maddelerinin tek tek görüşülerek oylanıp karara varılması sonunda, belediye başkanları uyguladıkları bazı konular hakkında sunumlar gerçekleştirdi.

Mustafa Hamdullah ERGİN
GEYVE GÜNDEM

ipek (1)

ipek (4)

ipek (9)

ipek (17)

ipek (19)

ipek (24)

ipek (36)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA