nostlj

vefat-bolumu

SON DAKİKA

Geyve Gundem | Geyve'de Doğru Haberin Adresi

SP 6. Olağan Kongresi Yapıldı

SP 6. Olağan Kongresi Yapıldı
Bu haber 29 Ekim 2017 - 15:30 'de eklendi ve 2.008 görüntülendi kez görüntülendi.
Saadet Partisi Geyve İlçesi 6. Olağan Kongresi yapıldı.
Geyve Kaymakamlık Kültür Merkezi ve Öğretmenevi Konferans Salonu’nda yapılan programa; Şehitlere Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın birlikte okunması ile başladı.

Programa; Genel başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, İl müfettişi Fahrettin Abay, İl Başkanı Eyüp Yıldırım, Adapazarı İlçe başkanı Abidin Birinci, Serdivan İlçe Başkanı Mecit Paru, Erenler İlçe Başkanı Yaşar Günay, Sapanca İlçe Başkanı Yaşar Çömlekçi, ilçe Başkanı Fikret Özer ve yönetimi, siyasi parti ilçe başkanları, delegeler ile üyeler katıldı.

Saadet Partisi Geyve İlçesi 6. Olağan Kongresi büyük ilgi gördü.
Divan Başkanlığına Abidin BİRİNCİ,Divan Katipliklerine Serdar ATAY,Kerim ASLAN,Kemal TAŞ  önerildi. Saadet Partisi Geyve İlçesi 6. Olağan Kongresi yapıldı
Saadet Partisi Geyve İlçesi 6. Olağan Kongresi büyük ilgi gördü.
Divan Başkanlığına Abidin BİRİNCİ, Divan Katipliklerine Serdar ATAY, Kerim ASLAN, Kemal TAŞ  önerildi.
Serdar ATAY,Zülüfer GÜL,Fikret ÖZER  Divan Kurulu  Teklifi Kabul edilerek  Divan  Kurulu  Yerini aldı.
Faaliyet raporları ile hesap raporları okundu.
SP İlçe Başkanı Fikret ÖZER , konuşmasında, genel kurula katılan partililere teşekkür etti.
Geyve  İlçe Kongresine Genel Başkan Yardımcısı Hasan BİTMEZ, İl Başkanı Eyüp YILDIRIM , SP Müfettişi Fahrettin BAY,MHP Geyve İlçe  Başkanı Şerafettin KAYA,Sakarya Medya Derneği Başkan Vekili  Fehmi DUMAN, DP Geyve İlçe  Başkanı Basri BÖLÜKBAŞ, SP Erenler  İlçe  Başkanı Yaşar GÜNEY,SP il gençlik  Kolları Başkanı Ali Ahmet ÇELİK, SP taraklı İlçe Başkanı İsmail GÜVEN,SP Karasu  İlçe  Başkanı Oğuzhan COŞKUN,SP Adapazarı Abidin BİRİNCİ, SP Pamukova  İlçe  Başkanı Kemal Taş ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile Delege ve Üyeler katıldılar.
Geyve  İlçe Başkanı Fikret ÖZER
Geyve  İlçe Kongresineve İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile Delege ve Üyeler katıldılar
Raporların ibrasından sonra Geyve  İlçe Başkanı Fikret ÖZER bir konuşma yaparak geçtiğimiz dönemde görev yapan yönetim kurulu üyelerine ve delegelere teşekkür etti. Aynı göreve yeniden talip olduğunu belirten Özer , “Biz Avrupa Birliği değil İslam Birliği diyoruz. Bütün mazlumların derdine çare olmak istiyoruz. Bu sebepten dolayı bu yolu seçtik.” dedi.
ÜLKEMİZİN AYARLARIYLA OYNANDI.
Geyve  İlçe Başkanı Fikret ÖZER ”Göreve geldiğim 9 Kasım 2014 ten bu yana  3  yıl geçti.Bu  3  yıl içinde 22  kişilik yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte  yoğun bir  mesai harcadık.2 Genel seçim  bir  referandum süreci yaşadık.7 Haziran ve  1 Kasım seçimlerinde  yoğun tempoda  çalıştık  .Biz  çalışmalarımızı   tüm  insanlık için yaptık.
Ülkemizin ayarlarıyla oynandı. Devletin,TSK’nin,Emniyetin,Yargının  vatandaşların ayarları ile oynandı  böyle  bir  dönemde  biz  yaptığımız  çalışmalardan dolayı yorulduk diyemezdik.yorulmazdık,usanmazdık.
Düzeltilmesi gereken  ayarları  düzeltecek yegana  parti  Saadet Partisidir.Bunun  için Milli Görüşçülere,Saadet Partililere durmak yok Hak’kı  Haykırmaya  devam edeceğiz.
Ülkemiz içinde bulunduğu zor  koşulların içinden çıkabilmesi için  Saadet İktidarına  ihtiyaç var.Saadet  İktidarı için  Milli Görüşçülerin hiç durmadan  yorulmadan,usanmadan çalışması gerekir.
Ülkemiz  dış politikadan,iç politikadan,ekonomiden,adalete,eğitime her konuda bir  çıkmaza  girmiştir.Çıkmazdan ancak Milli  Görüş politikaları  ile  çıkılabilir.
Biz  Milli  Görüşçüler  olarak
Adil düzenin  hakim kılınması için
Faizsiz ekonomik sistemin  tesisi için
Eşit ve Adil Yargının tesisi için
Milli Sanayinin  gelişmesi için
Alın terinin karşılığının alınması için
İslam Birliğinin tesisi  için
Tüm insanlığın Saadeti için  sözümüz var”dedi
Saadet Partisi  Genel Başkan Yardımcısı Hasan BİTMEZ şunları kaydetti, “Geyve  İlçe Kongremizi yapıyoruz. Bir Teşkilat için kongreler çok önemli. Yeni kadrolarla yeni hamlelerin başlatılması demektir. Ülkemizin her zamankinden çok SAADET PARTİSİ’ne ihtiyacı var. Mevcut iktidara yolun sonu göründü. 15 yıl sonra geldiğimiz noktada sorunlarımız azalmadı, arttı. Her zaman söylüyoruz, Eğitim politikası hükümetlerin birinci derecede karnesidir. 15 yılda ne oldu? 6 Bakan, 5 defa sistem değişikliği yapıldı. Geçtiğimiz hafta yeni öğretim yılı başladı. 20 milyon evladımız okula gidiyor. Türkiye nüfusunun dörtte biri öğrenci.  Eğitim sistemimiz yazboz tahtasına dönmüş durumda. Her yeni gelen Bakan önceki sistemi kötüleyerek işe başlıyor. Sonuç ortada, gelen gideni aratıyor.”
Üniversitelerimizin durumuna da değinen  BİTMEZ, “İlim adamı yetişmiyor. Yeni icatlar yapılmıyor. Kendimize ait patentimiz yok denecek kadar az. AK Parti iktidarı 15 yılda eğitim sistemimizi içinden çıkılmaz hale getirmiştir” şeklinde konuştu.
Ekonomimizin de Eğitim sistemimizden farklı olmadığına vurgu yapan Hasan BİTMEZ, “Tarım can çekişiyor. Tarım Bakanı ‘besicilikte hayvan ithalatına mecbur kaldık’ diyor. Bakanın ağzından Hükümetin hayvancılık politikasının iflası demektir. Ülkemizin kaynakları ithalat yoluyla tüketilmektedir. İsraf, yolsuzluk ve yanlış yatırımlarla ülkemiz borç batağında kıvranmaktadır.  İhracatın ithalatı karşılama oranı büyümekte, cari açık hızla artmaktadır” dedi.
BATI’YA ENDEKSLİ BİR EĞİTİM ANLAYIŞI KABUL EDİLEMEZ
TEOG’un kaldırılması kararına yönelik açıklamalarda bulunan Bitmez, şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan; Başbakan’a, Bakan’a danışmadan pat diye gündemi değiştirdi. Bu tarz açıklamalar, ilgililer ile görüşülmeden açıklanamaz. Fayda ve zarar analizleri yapılmalıydı. Eğitim, yapboz tahtasına döndürüldü. 15 yıllık AK Parti hükümeti döneminde 6 bakan, 5 sistem değişti. Her yeni bakan önceki dönemi eleştiriyor. Sanki önceki bakan muhalefet partisinin bakanıymış gibi konuşuluyor. En beceriksiz bakanlık Milli Eğitim’dir. Müfredatımız kesinlikle milli hale getirilmelidir. Batı’ya endeksli bir eğitim anlayışı kabul edilemez” açıklamasında bulundu.
İSLAM TOPRAKLARININ BÖLÜNMESİNDEN YANA DEĞİLİZ
Ülke gündemini meşgul eden Kuzey Irak’taki referanduma da değinen Bitmez, “Referanduma sesi çıkmayan tek ülke İsrail gibi gözüküyor. Siz bakmayın gizliden gizliye ABD ve Rusya da referandumun yapılmasını destekliyor” dedi. İslam topraklarının bölünmesinden yana olmadıklarını belirten Bitmez, şu ifadeler ile konuşmasını tamamladı: “Irak’ın halkı Müslümandır. Müslüman kanının akmasını istemiyoruz. Askeri müdahale en son seçenektir. Siyasi ve ekonomik ambargo uygulanmalı” diyerek sözlerini tamamladı.
ŞAHSİYETLİ DIŞ POLİTİKAMIZ YOK
Bitmez, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ziyaretin hemen ardından ABD, YPG’ye silah yardımı yaptı. Türkiye, ABD’nin dostudur denildi. Anlaşmalar yapılmasına, yeni uçak alınmasına karar verilmesine rağmen ABD, YPG’ye silah gönderdi. Bu, bir zillettir. ABD, terör örgütüne her tür yardımı yapacağını gözümüze baka baka söyledi. Türkiye’nin şahsiyetli bir dış politikaya ihtiyacı var. Her ziyaret sonrası ABD, biraz daha pervasız oluyor. Erdoğan, senede 2 kez ABD’ye gideceğine yılda bir kez Kâbe’ye ve Saadet Partisi’ne gelsin. Genel Başkanımız Temel Bey’i dinlesin. Bu sıkıntıların hiçbiri yaşanmaz.”
SİYONİST ABD İLE BİR YERE VARILAMAZ
Bitmez: “Mevcut iktidar ABD’yi her seferinde stratejik ortak olarak açıklıyor. ABD ise Türkiye’ye ihanet etmeye devam ediyor. Türkiye’nin güçlenmesi, omurgalı bir duruş sergilemesi ABD ile Rusya ile mümkün olmaz. İslam Birliği’nin yeniden kurulması lazım” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmanın ardından tek liste ile yapılan seçimde Fikret ÖZER yeniden ilçe başkanlığına seçilirken yönetim kurulu üyeliklerine ise Geyve İlçe Yönetim Kurulu:  Serdar ATAY, Yüksel DUMAN, Abdullah DEMİR, Zekai ERTÜRK, Remzi TOP,  Zübeyr GÜL, Yunus ŞATIR, Atilla GÜL, Salih ÖZER, Mehmet TETİK  seçildi.

Yedek Üyeler: Mustafa TURİT, Yüksel SALMAN, Fethi ER, Yılmaz Arslantaş, Muhammed Yemiş, Eyüp ÖZER, Abdullah ÇAKMAK, Dursun IŞIK, Ayşe TUFANOĞLU, Abdullah ÖZDEMİR, İbrahim AYDOĞDU Seçildi.

İl Delege Listesi   Şu isimlerden oluştu:
Fikret ÖZER, Serdar ATAY, İrfan TUFANOĞLU, Zekai ERTÜRK, Abdullah DEMİR, Zübeyr GÜL, Yunus SATIR, Atilla GÜL, Salih ÖZER, Mehmet TETİK, Yüksel SALMAN, Muhammet YEMİŞ, Yılmaz Arslantaş, Abdullah ÇAKMAK, Savaş KURT, Dursun IŞIK, Hasan Hüseyin ÖZER, Abdullah ÖZDEMİR, İbrahim AYDOĞDU, Mustafa YILMAZ, Burhan DAĞ, Feridun YEŞİLDAĞ, Mehmet TUFAN, Bedri KALKAN, Fatih ÇETİN, Kenan TAN, Şaban DENİZ, Mehmet KALAYCI, Mustafa TURİT, Harun ABANOĞLU, Volkan ALTUN, Emre ARSLANTAŞ, Hüseyin TEKİN, Salih ÖZER, Bilal ŞEHİR, Yüksel DUMAN, Mustafa AKYILDIZ, Fethi ER, Eyüp ÖZER, Ensar HALİMOĞLU, Fatih DİNÇER, Mükremin SAVAŞ, Bülent ŞENGÜL, Remzi TOP, Erkan DURMAZ.
Programın bitiminden sonra, etlipilav ile ayran ikramı yapıldı.
Fikret ÖZER Kimdir?
1974 yılında Sakarya’nın Geyve ilçesinde dünyaya gelen Özer, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Yüksek öğrenimini Abant İzzet Baysal Üniversitesi İktisat bölümünde tamamladı. 2002 yılında özel sektörde başladığı iş hayatında çeşitli firmalarda muhasebe departmanlarında görev aldı. Şu an özel firmada pazarlama müdürü olarak çalışmaktadır. 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Saadet Partisi 25. Dönem milletvekili adaydı.2014-2017  Yıllarında  Saadet Partisi  Geyve  İlçe  Başkanlığını  Yürüttü. Özer, evli ve iki çocuk babasıdır.

Mustafa Hamdullah ERGİN
GEYVE GÜNDEM
spknr (1) spknr (2) spknr (3) spknr (4) spknr (5) spknr (6) spknr (7) spknr (8) spknr (9) spknr (10) spknr (11) spknr (12) spknr (13) spknr (14) spknr (15) spknr (16) spknr (17) spknr (18) spknr (19) spknr (20) spknr (21) spknr (22) spknr (23) spknr (24) spknr (25) spknr (26) spknr (27) spknr (28)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA