nostlj

vefat-bolumu

SON DAKİKA

Geyve Gundem | Geyve'de Doğru Haberin Adresi

Zafer Bayramı Çelenk Bırakma Töreni Yapıldı

Zafer Bayramı Çelenk Bırakma Töreni Yapıldı
Bu haber 30 Ağustos 2017 - 10:00 'de eklendi ve 1.099 görüntülendi kez görüntülendi.
 
Geyve Cumhuriyet Meydanında yapılan törene; ilçe kaymakamı İlyas Memiş, Geyve Belediye başkanı Murat Kaya, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Taner Çolak, Cumhuriyet Savcısı Fatih Çıtak, Jandarma Assubay Kıdemli Başçavuş Seydi Vakkas Aytekin, Askerler, İlçe Emniyet Müdürü Uğur Duman, SAÜ Geyve Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr.  Nermin Akyel, ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, daire amirleri, okul idarecileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Geyve Kaymakamı İlyas Memiş Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ile Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Taner Çolak Atatürk anıtına çelenk sundu.

Saygı Duruşu yapıldı.  İstiklal Marşı büyük bir coşku ile söylendi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Taner Çolak: “Kahraman milletimiz; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Ya istiklal, ya ölüm! Sözünü örnek alarak, vatanımızı sonsuza kadar yaşatacaktır.”dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla, Geyve Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende, Garnizon komutanı Personel Yüzbaşı Taner Çolak yaptığı konuşmayla seyircilere duygusal anlar yaşattı.
30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla, Geyve Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende, Garnizon komutanı Personel Yüzbaşı Taner Çolak, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında özetle: “30 Ağustos 1922’de milletimizin bayrak ve vatan sevgisi, ordumuzun kahramanlığı ve cesareti ile tarihimizin dönüm noktası olan destanlarından biri daha yazılmıştır.

30 Ağustos Zaferi, tarihi boyunca karşılaştığı tüm engelleri birlik ve beraberlik içerisinde inanç ve kararlılıkla aşan aziz milletimizin gücünün ortaya koyulması bakımından büyük anlam ifade  etmektedir.

Tüm tarihimiz boyunca bağımsız yaşamayı ülkü edinmiş olan yüce milletimiz, tarihinden aldığı onuru, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya İstiklal, ya Ölüm!” sözleriyle perçinleyerek; her türlü zor şartlara rağmen, milletimizin vatan sevgisi ve bağımsızlık ülküsü önünde hiç bir gücün duramayacağını tüm dünyaya ilan etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve saygıyla anıyor, şükranlarımızı sunuyorum. “ifadelerini kullandı.

Anadolu Sağlık Melek Lisesi öğrencisi Şeyma Elmas kahramanlık şiiri okudu.

Programın sunuculuğunu Geyve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Edebiyat öğretmeni Mehmet Aydoğan yaptı.

Mustafa Hamdullah ERGİN

GEYVE GÜNDEM

zfrbyr (1)

 

zfrbyr (2)

 

 

 

zfrbyr (3)

zfrbyr (4)

zfrbyr (5)

zfrbyr (6)

zfrbyr (7)

zfrbyr (8)

zfrbyr (9)

zfrbyr (10)

 

 

zfrbyr (11)

 

zfrbyr (12)

zfrbyr (13)

zfrbyr (14)

zfrbyr (15)

 

,zfrbyr (16)

zfrbyr (17)

 

 

zfrbyr (18)

zfrbyr (19)

zfrbyr (20)

zfrbyr (21)

zfrbyr (22)

zfrbyr (23)

zfrbyr (24)

zfrbyr (25)

zfrbyr (26)

zfrbyr (27)

zfrbyr (28)

zfrbyr (29)

zfrbyr (30)

zfrbyr (31)

zfrbyr (32)

zfrbyr (33)

zfrbyr (34)

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA