nostlj

vefat-bolumu

SON DAKİKA

Geyve Gundem | Geyve'de Doğru Haberin Adresi

TürkTraktör’den Yemekli Basın Toplantısı

Çin, ikinci uçak gemisini inşaa etmek için düğmeye bastı.

TürkTraktör’den Yemekli Basın Toplantısı
Bu haber 21 Temmuz 2017 - 5:16 'de eklendi ve 1.197 görüntülendi kez görüntülendi.

Erenler İlçesinde bulunan Best Western Premier Hotel (eski adı ile Elmas Otel)’de düzenlenen basın toplantısında gazetecilerle bir araya gelen Votta, Türkiye’de traktör piyasasının geçen yıl olduğu gibi güçlü ve olumlu olduğunu söyledi.

OLUMLU TECRÜBELER

Tarımda devlet desteği sayesinde bu yılı da başarılı geçireceklerini düşündüklerini anlatan Votta: “Tüm dünyada tarım sektörü yükselişte, Türkiye bu alandaki ülkelerin en başında geliyor. Hakikaten çok güçlü bir tarım ekonomisine sahip. Dolayısıyla Türkiye’dek traktör piyasası da bundan olumlu etkilenecektir. Bu yıl hava şartlarının verimli ve elverişli olduğunu düşünecek olursak güzel bir yıl geçirmeyi bekliyoruz.” diye konuştu.

Erenler llçesindeki fabrikayı 3 yıl önce faaliyete geçirdiklerini hatırlatan Votta, kentte olumlu tecrübeler edindiklerini kaydetti.

AVRUPA’NIN EN BÜYÜĞÜ

Sakarya’daki fabrikanın, dünyanın en ileri traktör fabrikalarından bir tanesi olduğunu vurgulayan Votta, sözlerine şöyle devam etti: “Buradaki tesisimiz aynı zamanda, üretilen araç sayısı anlamında Avrupa’daki en büyük traktör fabrikası olma özelliği taşıyor. Tüm bu başarıları Sakarya halkı sayesinde elde ettik. Sakarya halkı çalışmasaydı hem niceliksel olarak hem de niteliksel olarak mümkün değildi. Önümüzdeki dönemde burada gerekli çalışmaları ve yatırımları yapacağız. Bu hem Türkiye’deki tarım sektörü için gerekli, hem de yurt dışına ihraç ettiğimiz traktör sayısı için önemli. Dolayısıyla yatırımlarımıza bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğiz.”

İKİ TRAKTÖRDEN BİRİNDEN FAZLASI

TürkTraktör markasının Türkiye genelinde popüler ve revaçta olduğuna değinen Votta, sözlerini şöyle tamamladı: “Bunu trafik kayıtlarına baktığımızda görebiliyoruz. Türkiye’de iki traktörden birinden fazlası TürkTraktör tarafından üretiliyor. Bizim rakiplerimizden farklı olduğumuz nokta, bütün tasarımı Türkiye’de Türk tasarımcılar tarafından yapılması, tasarım sürecinde çiftçilerin görüşlerinin ve fikirlerinin mutlaka hesaba katılması, üretimin Türk mühendisler tarafından yapılması ve üretim yapılırken de belirli standartlar ile kaliteye bağlı kalmamız. Üretim ve satış sonrası çiftçiye desteğimiz devam ediyor. Yüksek kalite ve iyi hizmet sayesinde bu noktadayız. 2016 yılı için toplam üretim adedimiz 47 bin idi. Bu sene de buna yakın bir sayıyla bu seneyi kapatmayı düşünüyoruz. Çünkü hava şartlarının da elverişli olduğu bir sene içerisindeyiz. Tüm bu üretilen traktörlerin üçte biri ihraç ediliyor. Dünyada toplam 130 ülkeye ihracat yapıyoruz ama ana pazarımız Amerika Birleşik Devletleri.”şeklinde konuştu.

Mustafa Hamdullah ERGİN

GEYVE GÜNDEM

IMG_4644

tt (1)

tt (2)

tt (3)

tt (5)

tt (6)

tt (7)

tt (8)

tt (9)

tt (10)

tt (11)

tt (12)

tt (13)

tt (14)

tt (15)

tt (16)

tt (17)

tt (18)

tt (19)

tt (20)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA