nostlj

vefat-bolumu

SON DAKİKA

Geyve Gundem | Geyve'de Doğru Haberin Adresi

Geyveliler Demokrasi Nöbetine Tam Destek Verdi

Geyveliler Demokrasi Nöbetine Tam Destek Verdi
Bu haber 16 Temmuz 2017 - 0:02 'de eklendi ve 1.343 görüntülendi kez görüntülendi.
Binlerce Geyveli, 15 Temmuz Demokrasi Zaferinin yıl dönümünde Belediye başkanı Murat Kaya önderliğinde; elinde bayrak, dilinde tekbirlerle Milli Birlik yürüyüşü ve demokrasi mitingine katıldı.
DÜŞMANLAR ÇATLADI
Geyve Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Müftülük iş birliğiyle düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi Zaferini kutlama etkinlikleri düşman çatlattı. Cumhuriyet Meydanında yapılan etkinliklere; belediye başkanı Murat Kaya, AK Parti İlçe başkanı Muhittin Irmak ve AK Parti ilçe temsilcileri MHP ilçe başkanı Şerafettin Kaya ile binlerce vatandaş katıldı. Programın sunuculuğunu Sağlık Meslek Lisesi Edebiyat öğretmeni Mehmet Aydoğan yaptı.Belediye garajından başlayan Milli Birlik yürüyüşü, Enver Paşa Caddesi’nden Yörükler Mahallesi’ne, Namık Kemal Sokak’tan Cumhuriyet Meydanı’nda kadar devam etti. Atatürk anıtının önünde saygı duruşu yapıldı. İstiklal Marşı büyük bir coşkuyla okundu.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI
Programa Belediye parkında devam edildi. Diyanet-Sen Geyve temsilcisi Hediye Camisi İmam-Hatibi Alaattin Tan hoca Kuran-Kerim tilavet etti. Saat 00.13’te merkezi sistemle camilerden sala okudu. İHH Geyve temsilcisi Selçuk Özel, Hasan Kısa, Ali Mihça Güldemir, Talha Çakmak, Taha Çakmak ve Elif Çelik’in okudukları kahramanlık şiirleri vatandaşları coşturdu.

Geyve belediye başkanı Murat Kaya, AK Parti ilçe başkanı Muhittin Irmak, MHP ilçe başkanı Şerafettin Kaya, Memur-Sen İl başkanı Ahmet Öksüzali yaptıkları konuşmalarda; FETÖ terör örgütünün ülkeye verdiği zararlar ve 15 Temmuz Milli Birlik Zaferinin önemini vurguladı.

Eşme Mahallesi İmam-Hatibi Ahmet Taşçı hocanın yaptığı konuşmayı ve duayı ayakta dinlerken duygusal anlar yaşandı, âmin sesleri semalara yükseldi,

BELEDİYEYE TAM NOT
Geyve Belediyesinin önderliğinde, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün milletçe engellenmesi ve milletin demokrasiye sahip çıkması şuurunun canlı tutulması amacıyla yapılan etkinlikleri, vatandaşlar çok beğendi.

Belediye başkanı Murat Kaya, vatandaşlarla tek tek ilgilenip gönüllerini aldı. Belediye personeli, tüm katılımcılara çorba, ekmek, simit, çay, çerez ikram etti.

Belediye parkına kurulan dev ekrandan gece yarısı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması izlendi. Sabah ezanları okunurken cemaatin namaz kılmak için camiye gitmesiyle, program sona erdi.

GEYVE TEKYÜREK

Demokrasi Mitinginde Geyve Tek Yürek oldu.

15 Temmuz Hain Darbe Kalkışmasının yıl dönümünde Demokrasi Nöbetlerinin final akşamında Binlerce Geyveli Cumhuriyet Meydanında bir araya geldi.

Geyve Belediye Başkanı  Murat Kaya, Siyasi Parti ve STK Temsilcileri, Muhtarlar, Belediye Meclisi Üyeleri, Daire müdürleri  binlerce Geyveli  eşliğinde, Konyalı Alibey Caddesi Üzerinde bulunan Belediye Akaryakıt istasyonundan başlayıp, Yörükler Mahallesi üzerinden  ilçe Meydanında son bulan Milli Birlik Yürüyüşünde omuz omuza birlik ve beraberlik görüntüsü sergilediler.

Yürüyüş sırasında Geyve Belediyesi tarafından 2000 adet Türk Bayrağı dağıtıldı. “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” sloganları ve tekbirler eşliğinde meydanda buluşan halk 15 Temmuz marşlarıyla Demokrasi Nöbetini sürdürdüler.

Cumhuriyet Meydanında binlerce Geyvelinin buluşmasına sahne olan demokrasi yürüyüşünde STK temsilcileri, Ak Parti İlçe Başkanı Muhittin Irmak ve Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya birer konuşma yaptılar.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya: “Anadolu’ya girdiğimiz günden bu yana Türk Milletine yapılan bu saldırılar hala devam ediyor. Mesele bir siyasi parti meselesi değil, mesele bir şahsi iktidardan indirme meselesi değil, mesele Müslümanlara bu dünyada rahat yüzü gösterilmemesi meselesi. Haçlı seferlerinin devamıdır.
Gittiğimiz her ülkede gördük ki; Müslüman kardeşlerimizin tek umudu Türkiye. Ne zaman ki Türkiye bu coğrafyada güçlenmeye başladı, dediler ki buna bir dur demek lazım.

Bunu da terör örgütü kullanarak yaptılar. Halkımız da birlikte hareket ederek, tankların üstüne çıkarak, savaş uçağına terlik fırlatarak bu darbeyi engellemiş oldu. Ben bu akşam bizimle birlikte yürüyen hanım kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum.

Bu yürüyüş hepimizin geleceğine yapılan bir yürüyüş. 15 Temmuzda şehit olan kardeşlerimiz bizler için şehit düştüler. Kendi selasına yürüyen bir milletiz biz. Gece okunan selaları duyarak tankların önüne geçen kardeşlerimiz, kendi salalarını duyarak tankların altına yattı, şehit oldular. Hepsine Allah tan rahmet diliyoruz.
Tarih çok şeyler yazdı. Kimilerini kahraman diye yazdı kimilerini de hain diye yazdı. Kahramanlarımızı da hiç bir zaman unutmayacağız. Siyasi liderlerimizin sizlere hizmetten başka hiç bir gayeleri olmadı, bundan sonra da olmayacak. Sizlere hizmet etmek için elimizden gelen tüm gayreti sarf etmeye devam edeceğiz. Bizler tek vücut olduğumuz sürece bu devlet yıkılmayacak, bu bayrak inmeyecek. Hep beraber daha ileriye gidişi sağlayacağız. Bizler sizlerin hizmetkârıyız. Bu akşam bizlere bu desteği verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu.
Daha sonra belediye parkına geçen katılımcılar burada Alaattin Tan hoca tarafından okunan Fetih süresini dinledi. Binlerce kişinin sessiz ve derinden dinlediği kuranı kerim sonrası mikrofonu Eşme Mahallesi Cami-i imam hatibi Ahmet Taşçı hocaefendi aldı.
Demokrasi nöbetine katılanlar günün anlam ve önemine değinen Ahmet Taşçı hocaefendinin duygu yüklü konuşma ve duası ile hep birlikte Fatiha süresini okuyarak âmin dediler.

Saatler 00.13’ü gösterdiğinde ise tüm camilerden, Belediye Ses Yayın Cihazlarından Sala okuması yapıldı. Salaya müteakiben belediye tarafından katılımcılara ikram  yapıldı.

Demokrasi nöbeti sabahın ilk ışıklarına kadar  devam etti.

Mustafa Hamdullah ERGİN

GEYVE GÜNDEM

gyve (1)

gyve (2)

gyve (3)

gyve (4)

gyve (5)

gyve (6)

gyve (7)

gyve (8)

gyve (9)

gyve (10)

gyve (11)

gyve (12)

gyve (13)

gyve (14)

gyve (15)

gyve (16)

gyve (17)

gyve (18)

gyve (19)

gyve (20)

gyve (21)

gyve (22)

gyve (23)

gyve (24)

gyve (25)

gyve (26)

gyve (27)

gyve (28)

gyve (29)

gyve (30)

gyve (31)

gyve (32)

gyve (33)

gyve (34)

gyve (35)

gyve (36)

gyve (37)

gyve (38)

gyve (39)

gyve (40)

gyve (41)

gyve (42)

gyve (43)

gyve (44)

gyve (45)

gyve (46)

gyve (47)

gyve (48)

gyve (49)

gyve (50)

gyve (51)

gyve (52)

gyve (53)

gyve (54)

gyve (55)

gyve (56)

gyve (57)

gyve (58)

gyve (59)

gyve (60)

gyve (61)

gyve (62)

gyve (63)

gyve (64)

gyve (65)

gyve (66)

gyve (67)

gyve (68)

gyve (69)

gyve (70)

gyve (71)

gyve (72)

gyve (73)

gyve (74)

gyve (75)

gyve (76)

gyve (77)

gyve (78)

gyve (79)

gyve (80)

gyve (81)

gyve (82)

gyve (83)

gyve (84)

gyve (85)

gyve (86)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA