nostlj

vefat-bolumu

SON DAKİKA

Geyve Gundem | Geyve'de Doğru Haberin Adresi

Aydınlar Mahallesi’nde Hıdrellez Pilavı

Aydınlar Mahallesi’nde Hıdrellez Pilavı
Bu haber 14 Mayıs 2017 - 20:28 'de eklendi ve 1.116 görüntülendi kez görüntülendi.

Geyve İlçesi Aydınlar Mahallesi’nde geleneksel Hıdrellez hayır pilavı çevre il ilçe ile yerleşkelerden gelen binlerce kişi ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan yardımcısı Hasan Ali Çelik’in katılımıyla yapıldı.

Geyve mahallelerinin kültürlerinin adeta birer simgesi olarak günümüze kadar gelen pilav etkinliklerine yoğun ilgi gözlerden kaçmadı.

Pilav etkinliklerinin gelecek nesillere kültür mirasımızı aktarabilmek adına yerel kültürün bir parçası olarak kaynaşma ve tanışma bereketi olarak simgelendiği hayır pilavında kurulan pazar ile vatandaşlar alışveriş yapma imkanı da buldu.

Aydınlar Mahallesinde gerçekleştirilen hayır pilavı da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan yardımcısı Hasan Ali Çelik, Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, AK Parti İlçe Başkanı Muhittin Irmak ve bölge insanının yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Aydınlar Mahallesi Hayır Pilavı Kur’an-ı Kerim ile okutulan mevlüt ile manevi anlamda hayırlara vesile olurken, pilavın ardından yöre gençlerinin centilmence tuttukları ata sporumuzun olmazsa olmazlarından güreşler bir hayli zevkli ve çekişmeli geçti.

Pilava katılan misafirler uzun zamandır görmedikleri, dostları ile kaynaşarak, yayla havasında sohbet etmenin keyfini yaşadı.

Öğle Namazı sonrasında Aydınlar Mahallesi gençliği tarafından gelen davetlilere pilav ve ayran ikramı yapıldı.

Geleneklerimizin devam ettirilmesi açısından yaptıkları hayır pilavı etkinliğine Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’inde katılımından dolayı onure olduklarını ifade eden Muhtar Şaban Tetik; Geyve mahallelerinde Pilav etkinlikleri Gelecek nesillerimize kültür mirasımızı aktarabilmek adına yerel kültürün bir parçası olarak kaynaşma ve tanışma bereketi olarak simgeleniyor. Birlik-beraberliğimizi yaşamak, gelenek ve kültürümüze sahip çıkabilmek adına yaptığımız etkinliğe katılan herkese teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Mustafa Hamdullah ERGİN

GEYVE GÜNDEM

 

aydın (1)

aydın (2)

aydın (3)

aydın (4)

aydın (5)

aydın (7)

aydın (8)

aydın (9)

aydın (10)

aydın (11)

aydın (12)

aydın (13)

aydın (15)

aydın (16)

aydın (17)

aydın (18)

aydın (19)

aydın (20)

aydın (21)

aydın (22)

aydın (23)

aydın (24)

aydın (25)

aydın (26)

aydın (27)

aydın (28)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA