nostlj

vefat-bolumu

SON DAKİKA

Geyve Gundem | Geyve'de Doğru Haberin Adresi

Önceki yıllarda kar ile mücadele karayolları ve özel idare ekipleri tarafından yürütülüyor idi.

Geçen sene ile bu sene olan kar yağışı önceki yıllara göre daha fazla oldu. Büyükşehir belediyesine geçiş yapılınca özel idare büyükşehire dahil oldu.

Geyve Belediyesi geçen seneki zor duruma düşmemek için gerekli tedbiri alarak getirttiği araçlardan birini kar ile mücadele için ön tarafına kar bıçağı, üzerine de tuzlama yapmak için gerekli aparatları taktırdı. Alınan bu önlemlerden sonra kar ile mücadele etmek daha kolay bir hale geldi.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya: ” Bölgemizde uzun zaman sonra böyle şiddetli kar yağışı görülmediğini belirterek, Fen işleri ekiplerimiz 24 saat ara vermeden karayollarımızı açmak için mücadele ediyor.” dedi.

Geyve’de etkili olan kar yağışı nedeniyle alarmda olan Geyve Belediyesi ekiplerinin karla mücadelesi aralıksız devam ediyor.

Geyve’de yeni yılın ilk gününde yağan kar yağışı sonrası yaptığı çalışmalarla kar mücadelesinden alnının akıyla çıkan Geyve Belediyesi kar mücadelesi ekipleri zorlu kış şartlarının olumsuz etkilerini en aza indirmek ve yoğun kar yağışı nedeniyle oluşabilecek mağduriyetleri en kısa zaman diliminde çözüme kavuşturabilmek amacıyla gece ve gündüz vardiyası olarak çalışmalarına devam ediyor.

İlçede iki gün önce başlayan ve bugün şiddetini artırarak yağan kar yağışı etkisini sürdürüyor. Karın yere düştüğü ilk andan itibaren göreve başlayan Geyve Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri ilçe genelindeki çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Uzun zamandır böyle yoğun kar yağışının görülmediği bölgede ekipler bir yandan ilçe merkezinde karla mücadelesini sürdürürken diğer yandan da Karayolları sorumluluk sahasında bulunan Parla Tepesi arkası, Eşme ışıkları arası, Alifuatpaşa köprü giriş çıkışlarında yolu açmak için mücadele ediyor.

Başkan Kaya: “Meteorolojik veriler doğrultusunda oluşturduğumuz karla mücadele ekibiyle ; 2. Bayezid Köprüsü, çevre yolu Köprüsü, Parla Tepesi arkası, Eşme Işıkları ile İlçe merkezimizde karla mücadele eden ekiplerimiz, ayrıca şehir merkezinde halkın yoğun olarak kullandığı yer ve güzergahlarda kar küreme çalışmalarını sürdürüyor.”
Başkan Kaya, sürmesi beklenen kar yağışları nedeniyle yolların kapanmaması, yollarda kayma ve buzlanmanın oluşmaması için kar küreme ve tuzlama yapacak olan ekipler 24 saat hazırda bekleyecek” şeklinde konuştu.

bsk

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya

kar (1)

kar (2)

kar (3)

kar (4)

kar (5)

kar (6)

kar (7)

kar (8)

kar (9)

kar (10)

kar (11)

kar (12)

kar (13)

kar (14)

kar (15)

 

 

 

Mustafa Hamdullah ERGİN

 

 

Kar ile Yoğun Mücadele Devam Ediyor

Önceki yıllarda kar ile mücadele karayolları ve özel idare ekipleri tarafından yürütülüyor idi. Geçen sene ile bu sene olan kar yağışı önceki yıllara göre daha fazla oldu. Büyükşehir belediyesine geçiş yapılınca özel idare büyükşehire dahil oldu. Geyve Belediyesi geçen seneki zor duruma düşmemek için gerekli tedbiri alarak getirttiği araçlardan birini kar ile mücadele için ön […]

24 Ocak 2016 'da eklendi ve 1.086 görüntülendi kez izlendi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GALERİLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA